Ratar osigurao bod u sudačkoj nadoknadi!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

20. KOLO

MURSA – RATAR   2:2 (1:1)

Osijek – Šporski centar Mačkamama. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Reljan (Višnjevac). Pomoćnici: Luka Kurtović (Osijek) i Tomislav Lozušić (Osijek). Strijelci:1:0 Šuba (5.), 1:1 Lemos Da Silva (13). 2:1 Rupčić (85.) 2:2, Liščević (90.).

MURSA: Vuković, Čebo, Srb (46.Ćuk), Gradištanac (55.Krišto), Lujić, Maleta, Grgić, Štefić, Grlić (65. Guljaš), Šuba (55. Dragić), Dragičević (65. Rupčić). Trener: Ognjen Vojnović.

RATAR: Barić, Peradinović, Bošnjaković, Batinić (26. Štulić), Batista Da Silva, Lemos Da Silva, Abramović, Mišić, Križanović, Bekić, Bala (53. Liščević). Trener: Josip Mišić.

Derbi donjega dijela tablice županijskih prvoligaša između Murse i Ratara protekao je u izjednačenoj igri. Domaćini su bolje otvorili utakmicu i već u petoj minuti poveli 1:0. Brzi kontranapad odigrali su Osječani i uigranom akcijom golom Antonija Šube dolaze u vodstvo 1:0. Međutim, niti Rataru nije dugo trebalo  kako bi uzvratio izjednačenjem. U 13. minuti iz slobodnog udarca  s 25 metara Mario Križanović na drugoj stativi pronalazi Batistu Lemosa koji glavom pogađa osječku mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Podjela bodova između Murse i Ratara

U nastavku utakmice, do 75. minute utakmica je bila ravnopravna, a tada Piškorevčani postižu pogodak, međutim, pomoćni sudac signalizirao je zaleđe. Ovdje se Piškorevčani doista mogu zapitati je li bilo zaleđe. No,  domaćini su u završnici pritisnuli te su u 85. minuti došli do vodećega pogotka. Strijelac je bio Antun Rupčić koji je u igru ušao u 65. minuti. Do kraja susreta, i jedni i drugi nervozni, Piškorevčani ipak uspijevaju izjednačiti. Igrala se sudačka nadoknada kada je Mišić snažno šutirao prema osječkom golmanu, a odbijenu loptu u mrežu pospremio Damir Liščević.

Ovaj bod Rataru jako puno znači jer i dalje nastavlja niz uspješnih igara kojima se pokušava priključiti sredini tablice.