RUDAR – ĐAKOVO   35:28 (15:12)

Rude – Sportska dvorana Rude. Gledatelja: 200. Suci: Vladimir Grubor (Poreč) i Adi Žepčan (Umag).

RUDAR: Cvetković, Karlo Skenderović 1, Runtes 5, Filip Skenderović 5, Škiljan, Gaća 1, Trčak 3, Tojčić 4, Štajnkler 6, Ormačić, Brnas 2, Banjedvorec 1, Andrej Trčak2, Zaković, Fresl 3.

ĐAKOVO: Ostajmer, Novoselović, Šaravanja 11, Jukić, Perković, Šimić, Mandarić, Goluža 5, Jozipović, Tot, Jakšić 3, Klepo, Ćurić 5, Bradarić 3, Šestak 1. Trener: Perica Martić.

Iluzorno je bilo očekivati da će Đakovčani iznenaditi vodeću momčad lige, ali igrači Perice Martića odigrali su solidnu utakmicu u kojoj su pokazali da i oni znaju igrati rukomet. Đakovčani su odlično odigrali u prvom poluvremenu gdje su stalno držali rezultatski egal“. U 20.minuti na semaforu je bilo 9:9, a domaćini su u posljednjih pet minuta uspjeli doći do najveće prednosti do tri pogotka (15:12). Odličnu igru u prvih 30 minuta prikazao je Vedran Šaravanja koji je postigao šest golova. S tri gola dobro mu je asistirao Mario Goluža.

U nastavku utakmice Đakovčani su držali priključak tako da su došli do zaostatka od minus 2 (15:17) da bi domaći igrači serijom pogodaka pobjegli na 23:17. Tada je u đakovačkim redovima ponestalo snage i koncentracije, a domaćini su mirnom igrom došli do već unaprijed planirane pobjede koja ih još korak približava prvom mjestu i ulasku u premijer ligu.

U đakovačkim redovima igrom je na svoje najbolje dane podsjetio Vedran Šaravanja, strijelac čak 11 pogodaka, Renato Ćurić i Mario Goluža dodali su po pet.

Ovim porazom Đakovčani i dalje ostaju na 12. mjestu s 13 bodova, u sljedećem 24. kolu na svom terenu dočekuju momčad Bjelovara koja se još uvijek nada da može sustići momčad Rudara. Osim toga, u bjelovarskim redovima nastupa i bivši đakovački rukometaš Denis Tot.