DRUGA HRVATSKA RUKOMETNA LIGA SJEVER

ĐAKOVO – BJELOVAR II 27:23 (13:7)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 50. Suci: Marko Lušić i Mario Uglik (Vinkovci).

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Ana Delić 3, Klara Birtić 9, Inga Dunđerović 1, Ena Bogdanović, Andrea Gudelj, Anđela Prekačin, Lucija Beljan 4, Ivana Pejić, Patricia Sastić 3, Nives Vulama, Maja Mihalina 3, Adriana Gilman, Lucija Prekačin 4. Trener: Željko Perić.

BJELOVAR II: Lorena Zrilić, Klaudija Loborec 5, Jelena Karanović 3, Lucija Ivanda 1, Josipa Kaselj 5, Ines Mrak 1, Nensi Vojtela 1, Ivana Cindrić 4, Tijana Teklić 3, Karmela Pokopac. Trener: Dario Obran.

Đakovčanke su uspjele upisati domaću pobjedu protiv druge ekipe prvoligašica iz Bjelovara. Furiozno su domaće igračice krenule u susret i već u devetoj minuti golovima Lucije Prekačin, Maje Mihaline, Ane Delić (2) i Patricija Sastić povele 5:0. Đakovčanke su do kraja prvoga poluvremena pokazale ekipni duh koji je njihovo najjače oružje: uz igru u polju, a na golu im se pridružila i Sara Ćurić koja je s nekoliko obrana dala sigurnost svojoj ekipi. U završnici prvoga poluvremena svoje pucačke sposobnosti pokazala je i Klara Birtić koja je za 12 minuta postigla četiri pogotka. Domaće igračice na odmor su otišle s velikih šest golova prednosti (13:7).

U nastavku susreta đakovačke su rukometašice održavale stečenu prednost iz prvoga poluvremena, a na golu je dobru utakmicu ostvarila i Nives Vulama koja je nastavila s uspješnih obranama Uz odličnu Klaru Birtić veseli i odlična igra Maje Mihaline koja je podsjetila na svoje najbolje rukometne trenutke. Gošće iz Bjelovara tek su u završnicu utakmice uspjele smanjiti protivničku prednost na podnošljivih minus 4 (27:23).

U redovima pobjednica s devet pogodaka najbolja je bila Klara Birtić, Lucija Prekačin dodala je četiri, a sva četiri sedmerca realizirala je Lucija Beljan. Tri se puta u listu strijelaca upisala Ana Delić, a već smo spomenuli i velik doprinos đakovačkih golmanica Sare Ćurić i Nives Vulame.

U bjelovarskim redovima pet pogodaka postigle su Klaudija Loborec i Josipa Kaselj.