ĐAKOVO II – ŽUPANJA II   37:35 (17:17)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Suci: Marko Lušić i Mario Uglijk (Vinkovci).

ĐAKOVO II: Božičević 1, Patrick Ćurić 1, Stipić 8, Dramac 1, Mesić 1, Poplašen 6, Kelić, Kapetan, Kostić 2, Jarčević 2, Kovačević, Grabar 9, Jakobović 2, Filip Ćurić 2, Orlović. Trener: Boris Lubar.

ŽUPANJA II: Debak, Ostružnjak 1, Doknjaš 10, Užarević, Gagulić 6, Macner 5, Branšteter 9, Jurić 4, Filipović. Trener: Krešimir Pavičić.

Mladi đakovački rukometaši upisali su svoju jedanaestu prvenstvenu pobjedu čime su i dalje zadržali mjesto u sredini tablice. Međutim, protiv Županjaca to nije bilo nimalo lagano. U prvom poluvremenu vodila se izjednačena igra u kojoj niti jedna momčad nije imala veću prednost od dva pogotka. Doduše, Đakovčani su češće bili u vodstvu, ali „mala županjska četa“ držala je rezultatski priključak koji je u nekoliko navrata odlazio i u „plus“ (4:5; 10:11;14:15; 15:16). Đakovčani su u prvom dijelu „živjeli“ na golovima Petra Grabara (5) i Ivana Stipića i Luke Poplašena (4) dok je u gostujućim redovima najuspješniji s popet pogodaka bio dvojac Mihael Doknjaš i Matko Branšteter. Na odmor su obje momčadi otišle poravnate – 17:17.

Bolji od Županjaca – RK Đakovo II

Isti odnos snaga gledali smo i u drugom dijelu. Đakovčani u laganom vodstvu, a Županjci stalno „pušu za vratom“. Ipak, u posljednjih desetak minuta Đakovčani su se odvojili na tri gola prednosti (32:29 i tu su prednost „ljubomorno čuvali do kraja“. I Županjci su imali što reći tako da su u samoj završnici došli do minus 1 (34:33; 35:34), ali u posljednjoj minuti golovima Filipa Ćurića i najboljega igrača susreta Petra Grabara Đakovčani dolaze do pobjede 37:35. Uz Grabara, strijelca devet pogodaka, u drugom dijelu odličan je bio i Ivan Stipić koji je upisao osam golova, a šest pogodaka postigao je Luka Poplašen.

U županjskim redovima prvo ime bio je Mihael Doknjaš s deset pogodaka, devet je postigao Matko Branšteter, Matej Gagulić upisao se šest, a Filip Macner pet puta u listu strijelaca.

U sljedećem 22. kolu Đakovčani idu na gostovanje u Tenju.