Satničani ostavili bolji dojam, ali bodovi ostali u Kuševcu!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

TORPEDO – MLADOST (ĐS)         1:0 (0:0)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 200. Sudac: Nikola Šušak (Belišće). Pomoćnici: Miro Karlović (Samotovci) i Goran Pataki (Đakovo). Strijelci: 1:0 Branimir Ivanda (65. – 11 m).

TORPEDO: Vinković, Beljan, Bošković, Delić, Babić, Antinac (75. Marković), Bračko (89. Stjepan Kušević), Klemen, Bašić (84. Radoš), Ivanda (90. Domagoj Kušević), Sito (62.Cicvarić). Trener: Josip Milardović.

MLADOST (ĐS): Gansberger, Bikić, Barišić-Jaman, Subašić, Filip Denić, Žonka, Drmić (68. Čutura), Barišić, Burazin, Bojanović, Svalina (46. Janković). Trener: Ivan Denić.

U Kuševcu su se sastale dvije momčadi koje igraju u odličnoj formi. Satničani su trenutno treća momčad prve županijske lige, a Kuševčani su na krilima trenera igrača Josipa Milardovića došli do tri uzastopne pobjede i učvrstili se u sredini tablice sa željom da se priključe i gornjem domu. Ali, Torpedo je danas na teren morao istrčati bez svoga najboljega igrača Milardovića koji pauzira zbog tri žuta kartona. I to su vidjelo, posebice u prvom poluvremenu kada je Mladost dominirala terenom, stvarala prilike, ali lopta iz tri čiste situacije nije završila u Vinkovićevoj mreži. Satničani su nametnuli svoji ritam igre, lopta je brzo kružila oko obrane Torpeda, ali jednostavno realizacija gostiju danas nije bila na visini.

Satničani bolji u prvom poluvremenu

Prvu stopostotnu priliku gosti su imali u devetoj minuti kada je Mateo Drmić uputio loptu prema Vinkovićevom golu, ona je prošla tik pored vratnice, a za sekundu je zakasnio Barišić koji ju je mogao unijeti u mrežu. Samo tri minute kasnije Bojanovićje loptu ubacio iz kornera, na drugoj stativi Dino Burazin prekrasnim „škaricama“ gađa gol, ali Vinković uz pomoć svoga braniča uspijeva loptu zaustaviti na samoj gol crti. Domaćini u prvi puta zaprijetili u 18. minuti kada je loptu u kazneni prostor ubacio Zoran bračko, a s desetak metara Valentin Sito pucao glavom, ali ravno u Gansbergera. Nakon toga, igra se preselila na sredinu terena, a ponovo su gosti  mogli doći u vodstvo u 38. minuti kada Drmić šutira prema domaćem golu, ali lopta prolazi tik pored vratnice. Najbolju priliku domaćini su imali u završnici prvoga poluvremena. Igrala se 41. minuta kada su gostujući braniči na dvadeset metara napravili prekršaj nad Bračkom. Majstorski je naciljao Branimir Ivanda, ali lopta je završila na prečki.

Kuševčani do gola iz penala,  poništen gol Mladosti!

Do odlučujućega trenutka utakmice, Satničani su u 62.minuti imali još jednu stopostotnu priliku. Ubačena lopta sa strane ,ispala je golmanu Vinkoviću, a Dino Burazin, očito iznenađen poklonom, loptu šalje preko gola. I tada Kuševčani dolazi do gola vrijednoga tri boda. Igrala se 65. minuta kada je lopta ubačena iz kornera, Tomislav Babić puca glavom, golman Gansberger je već svladan, ali Barišić-Jaman rukom zaustavlja ulazak lotpe u mrežu. Sudac Nikola Šušak opravdano pokazuje na bijelu točku, a satničkom braniču dodjeljuje crveni karton. Siguran realizator najstrože kazne bio je kapetan Branimir Ivanda. Do kraja utakmice, unatoč igraču manje, Satničani su imali više od igre, a domaćini su zatvorili prilaze svome golu čuvajući minimalnu prednost. U 88. minuti Mladsot je postigla pogodak, ali na intervenciju pomoćnoga suca Mire Kalrovića iz Samatovaca gol je poništen. Naime, lopta je ubačena iz kornera, na drugoj stativi Bikić vraća glavom loptu u peterac, loptu u mrežu ubacuje Čutura, ali glavni sudac koji se nalazi u neposrednoj blizini samoga događaja poništava gol na intervenciju svoga pomoćnika. Ova odluka izazvala je burne reakcije, međutim, do  kraja se rezultat nije mijenjao, a to je značilo da kuševačko slavlje može početi. Torpedo je upisao četvrtu pobjedu u nizu, a Satničani se mogu tješiti da su odigrali jako dobru utakmicu, i potvrdili ono nogometno pravilo da izgubiš utakmicu ako ne iskoristiš svoje prilike. A upravo se to dogodilo igračima trenera Ivana Denića.

Četvrta kuševačka pobjeda u nizu

Kako je derbi susret vidio trener Torpeda Josip Milardović: I jednima i drugima čestitam na fer i korektnoj igri. Mislim da su Satničani bili bolji posebno u prvom poluvremenu, ali nisu iskoristili svoje prilike. Mi smo najbolju priliku imali u 42. minuti kada je Ivanda pogodio prečku. U nastavku susreta dogovorili smo se da moramo u utakmicu ući čvršće, to su moji grači i ostvarili i na kraju nam se to isplatilo.  Odlučio je taj jedan trenutak koji nas je doveo do četvrte uzastopne pobjede. I vjerujem da naš pobjednički niz neće završiti ovom pobjedom.

Trener Mladosti Ivan Denić bio je kratak: Nakon ovakve utakmice teško je bilo što pametno reći. Dobro smo stajali na terenu, ali jedan trenutak dekoncentracije doveo je do kaznenoga udarca i domaćega gola. Naš poništeni gol i odluke sudaca nikada ne komentiram, pa neću ni sada. Sretno im bilo, a mi nastavljamo dalje.