Priopćenje Nogometnog kluba Slavonija Budrovci

PRIOPĆENJE NOGOMETNOG KLUBA SLAVONIJA BUDROVCI

Poštovani,

pišem Vam ovaj dopis ispred Nogometnog kluba „Slavonija“ Budrovci koji se natječe u 2. ŽNL Nogometnog središta Đakovo.

Zbog očajne prve polusezone naš nogometni klub nalazi se na posljednjem, 14. mjestu na ljestvici i vrlo blizu je ispadanju u najnižu (3.) ligu NS Đakovo. Svjesni toga da smo sami krivi za ovakvu katastrofalnu poziciju nakon prve polusezone, odlučili smo stisnuti zube, krenuti s ozbiljnijim radom i već u zimskoj stanci okupili smo puno jaču ekipu nego što smo imali u prvom dijelu sezone.

Odmah u prvih nekoliko kola, naša ekipa svojom je igrom pokazala da nije ni blizu ekipi iz prvog dijela sezone, te smo u prvih nekoliko kola ostvarili dosta pozitivnih rezultata.

No, kako to u većini hrvatskih sportova i u većini natjecanja pod okriljem hrvatskih sportskih saveza biva, tako se i ovdje imam potrebu osvrnuti na suđenje.

Već u prvih nekoliko kola donesena je nekolicina spornih sudačkih odluka koje su kumovale samim rezultatima nekih utakmica i time umanjile naš rad, trud i zalaganje, onemogućivši nam tako da osvojimo pokoji bod više. Ne bih se puno obazirao na te odluke sudaca, budući da nam je svima jasno kako je to svakodnevica hrvatskog sporta i nažalost više je takvih loših sudačkih odluka, nego što je onih dobrih.

No, utakmica koja se odigrala jučer, u nedjelju, 15.4.2018. godine, u Trnavi, između domaćeg NK „Dinamo“ i naše ekipe kap je koja je prelila čašu. Utakmica je to koja nije imala nikakve veze sa sportom, već je od prve minute bila dirigirana od strane glavnog sudca Krešimira Markovića i njegovih pomoćnika. Utakmica je to koja je pokazala da sav naš trud pada u vodu, zbog ljudi koji sa sportom nemaju veze, a kunu se u to da su nekakvi sportski djelatnici, a niti se ponašaju tako, niti tako izgledaju.

Sudac Krešimir Marković prije same utakmice odlučio je da mi ovu utakmicu ne smijemo dobiti i u skladu s tom odlukom sudio je svih 90, pardon, 100 minuta (toliko po pravilima Krešimira Markovića traje nogometna utakmica).

Naša ekipa oštećena je za čisti jedanaesterac (rekao bih i dva, ali pišem jedan zbog toga što je to uočio i delegat), nekoliko podignutih zaleđa od strane pomoćnika Josipa Kedveša kada su naši igrači bili u izglednim situacijama za pogodak, te je oštećena u još mnogim spornim situacijama (čim bi se netko od naših igrača približio protivniku, sudac Krešimir Marković sudio bi prekršaj za domaćina). Šlag na torti bilo je neopravdano pokazanih 6 minuta sudačke nadoknade. No kako bi sudac još malo mogao uživati u cirkusu, odlučio je da ta nadoknada ipak potraje 9 minuta i 38 sekundi, a trajala bi vjerojatno i duže da u 8. minuti sudačke nadoknade domaća ekipa nije postigla pogodak za 3:3. Kako ne bi ispalo da pričam gluposti, u nastavku donosim izvještaj delegata Stjepana Ljubeja:

„Utakmica je odigrana u skladu s propozicijama natjecanja, po oblačnom vremenu. Gosti su imali nešto više od igre te su cijelu utakmicu vodili da bi na kraju domaćin izjednačio čime je došlo do podjele bodova. Domaćin imao osigurano vozio hitne pomoći, bez intervencije. Sama utakmica protekla je u boljoj igru gostiju, vrlo borbena i dinamična utakmica. Sudac je prvo poluvrijeme opravdano produžio dvije minute, a drugo je pokazao šest minuta, ali se igralo 9:38 minuta. Po mom mišljenju sudac je pogriješio u osmoj minuti kada je domaći igrač broj 6 nepropisno zaustavio gostujućega igrača broj 9 u izglednoj poziciji. Također smatram da je sudac u 21. minuti signalizirao zaleđe kojeg a po mom mišljenju nije bilo. Također smatram da se utakmica nije trebala nadoknaditi šest minuta, a igralo se 9:38 minuta. Domaćin službeno osoblje izmirio u cijelosti.“

Stoga Vas pitam:

Tko je poslao Krešimira Markovića u Trnavu da se potrudi kako naša ekipa ne bi uzela bodove? Po kojoj osnovi osoba koja ni fizički ni psihički (u jednom trenutku poziva u tijeku utakmice našeg navijača na obračun riječima: „***at ću ti ja mater, sačekaj me poslije utakmice“) nije sposobna biti nogometni sudac može obavljati tu dužnost? Do kada će Krešimir Marković i takvi suditi našim ligama i praviti cirkus od sportskih događaja? Planira li tko ovakvim stvarima stati na kraj? Hoće li se pokrenuti nekakav postupak protiv dotičnoga?

Ovo mu nije prva ovakva utakmica, a neće biti ni posljednja ako netko takvima kao što je on ne stane na kraj.

Nas nije sramota ispasti iz lige, ispadali su i bolji od nas, ispadat će i bolji. Ali mogu garantirati da se nikada nećemo spustiti na razinu Krešimira Markovića i onih koji podržavaju njega i njemu slične u uništavanju hrvatskog sporta i društva.