Ilija Degmečić iz kornera za finale, Mihael Kerovec i Kovačević riješili Josipovčane!

POLUFINALE KUPA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

ŠOKADIJA – SLAVONIJA (P)  1:0 (1:0)

Strizivojna – Igralište NK Šokadija. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Šekerija (Piškorevci). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Đakovo) i Domagoj  Krajina (Piškorevci). Strijelac: 1:0 Ilija Degmečić (7.).

ŠOKADIJA: Šen, Bilić (71. Rendulić), Ilija Degečić, Mandarić, Josip Damjanović, Matić, Knežević (64. Zdravko Degmečić), Đurasović, Ante Andrijević, Kunce (85. Radoš), Jarić. Trener: Nikola Salopek.

SLAVONIJA (P): Marinović, Veverec, Klepo, Tadijan (82. Dražen Perak), Maričić, Škorvaga, Štigler (74. Bjelobrk), Josip Perak, Vranić, Vinko (82. Uzelac). Trener. Goran Uzelac.

Pravu poslasticu ponudila je polufinalna utakmica između velikih rivala i konkurenata za osvajanje naslova prvaka Druge županijske lige. Vodeća Slavonija gostovala je u Strizivojni gdje ih je dočekala momčad Šokadija koja ovoga proljeća još nije osjetila gorčinu poraza te su se približili vodećima na samo pet bodova.

Utakmica je odlučena vrlo rano. Već u sedmoj minuti Ilija Degmečić direktno je iz kornera pogodio mrežu Domagoja Marinovića. Nakon toga, inicijativu su preuzeli gosti, imali su veći posjed lopte, ali domaćini su postavili obranu na svojih četrdeset metara što Punitovčani nikako nisu mogli probiti. Do  odlaska na odmor domaćini su uspostavili terensku inicijativu i na odmor otišli zadovoljni s kapitalom jednoga gola.

U nastavku susreta, Punitovčani su preskakali igru pokušavajući dugim loptama uposliti svoga najboljega napadača Josipa Vranića, ali strizivojnska obrana bila je na visini zadatka. Doduše, gosti su imali dvije odlične prilike, ali golman Tomislav Šen odlično je reagirao i u dva navrata spasio svoju mrežu. I domaćini su imali nekoliko poluprilika, ali do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao.

Tako su se nogometaši Šokadije plasirali u finale Kupa NK Đakovo gdje ih očekuje međužupanijski ligaš Zrinski iz Jurjevca.

Izborili finale kupa NS Đakovo – NK Šokadija

Punitovčani će jako brzo imati priliku za uzvrat jer već za dva kola očekuje se veliki derbi u kojemu Slavonija u Punitovcima dočekuje Šokadiju.

OMLADINAC (J) – ZRINSKI (J) 0:4 (0:1)

Općinski derbi između Josipovčana i Jurjevčana protekao je i dominaciji gostiju. Doduše, u prvom poluvremenu domaćini su održavali terensku inicijativu, a Jurjevčani nisu baš pronalail načina doći do Gavljakove mreže. Ipak, u 23. minuti Mihael Kerovec iskoristio je odlično ubačenu loptu brata Antonija i sam krenuo prema josipovačkom golu. Jurjevski napadač smireno je loptu plasirao u protivničku mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, Zrinski je brzo postigao drugi pogodak. Igrala se 51. minuta kada je Bagarić odlično asistirao Mihaelu Kerovcu koji ponovo izlazi pred Gavljaka i postiže svoj drugi pogodak. Nakon toga, igra Josipovčana se raspala, a Zrinski je redao priliku za prilikom. U završnici utakmice na scenu je stupio Pavo Kovačević koji je postigao dva prelijepa pogotka potvrđujući da jednako uspješno igra i lijevom i desnom nogom. Treći gol jurjevski je napadač postigao s ruba kaznenoga prostora; iz poluokreta desnom nogom pogodio je Gavljakovu mrežu. Kovačević je postigao svoj drugi pogodak gotovo na identičan način kao i prvi. Odbijenu loptu lijevom je nogom uputio s 18 metara i pogodio za 4:0.

Uvjerljivi u općinskom okršaju – NK Zrinski (J)

Finale Kupa NS Đakovo izborili su: Pintarić, Lukačević, Majdiš, Mihaljević, Bujdoš (Šinko), Antonio Kerovec (Lučić), Krešimir Galić (Bagarić, Mihael Kerovec, Kovačević, Kukučka (Živković), Grbeša (Čavar). Trener: Damir Išasegi.