Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 200. Suci: Goran Cupak i Vladimir Peković (Garešnica).

ĐAKOVO: Ostajmer, Novoselović, Šaravanja 4, Jukić 2, Bradarić, Perković, Šimić, Mandarić, Jozipović 3, Tot, Klepo 3, Ćurić 5, Goluža 4, Šestak 2, Jakšić. Trener: Perica Martić.

BJELOVAR: Perić, Grbavac 1, Fiala, Špiler 1, Vidović 1, Tandara 5, Vidaković 5, Gašparović 3, Udžibanc, Tot 9, Babić 3, Kljaić 1. Trener: Dalibor Sokač.

Stari rivali sjećaju se boljih vremena

I jedni i drugi su s uzdahom započeli utakmicu jer su se sjećali svojih ogleda iz premijer lige. Međutim, sudbina je tako htjela da ova utakmica neće biti od nekog presudnoga značaja niti za Đakovčane niti za Bjelovarčane. Već nekoliko kola Đakovčani su svjesni da njihov ligaški status ovisi o tome tko će iz premijer lige ispasti. Ako ispadne Karlovac, tada Đakovčani ostaju u ligi, ali ako iz lige ispadne Gorica ili Sesvete (uz sigurnog putnika Metalac) tada bi i Đakovčani u drugoligaško društvo što bi bio najniži rang od hrvatske samostalnosti.

I još će jedna zanimljivost ostati upisana. U subotnjoj utakmici dva su brata bila na suprotnim   stranama. Boris Tot bio je na đakovačkim vratima, a  Denis Tot nastupio je u bijelom, bjelovarskom dresu.

Đakovčani pružili odličan otpor

Bjelovarčani se mogu tješiti da su u proljetnom dijelu ostvarili sve pobjede, ali da su, po svemu sudeći prvenstvo izgubili u prvom dijelu kada su za vodećima zaostajali čak šest bodova. Dva kola prije kraja za Rudarom zaostaju četiri boda (doduše u sljedećem kolu ugošćuju upravo Rudar), ali teško je vjerovati da će „rudari“ u posljednjem kolu propustiti priliku za osvajanje prvoga mjesta koje vodi u premijer ligu.

Mlada đakovačka momčad u prvom je poluvremenu pružila odličan otpor favoriziranim gostima. Iako su gosti poveli 4:2, ali sredinom prvoga dijela Đakovčani su stigli do 7:7, u 21. minuti i do  8:7 da bi u završnici prvoga dijela igrači Perice Martića golovima Šaravanje i Ćurića na odmor otišli s minimalnim vodstvom 13:12.

Mladi đakovački rukometaši pružili su odličan otpor u prvom poluvremenu

Đakovčani su se u nastavku utakmice dobro držali do 45. minute kada je rezultat na semaforu bio 15:15. Tada gosti prave seriju 3:0 i odlaze na 18:15, taj ritam mladi đakovački rukometaši više nisu mogli pratiti. Do kraja susreta, gosti su rutinski priveli utakmicu kraju i upisali visoku i zasluženu pobjedu. U završnici utakmice trener Perica Martić u igru je uveo juniorsku postavu što je dovelo do visokoga poraza.

Denis Tot bio je najbolji strijelac u bjelovarskim redovima

U đakovačkim redovima najefikasnije Renato Ćurić s pet pogodaka, Vedran Šaravanja dodao je četiri. Kod gostiju najbolji strijelac bio je bivši đakovački rukometaš Denis Tot s devet, Vidaković i Tandara s pet pogodaka.

Đakovčani se i dalje nalaze na 12. mjestu s 13 osvojenih bodova, u pretposljednjem 25. kolu očekuje ih slavonski derbi s Osijekom.