Polet bliži pobjedi, ali…

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

POLET – FEŠK  2:2 (1:0)

Semeljci- Igralište NK Polet. Gledatelja: 100. Sudac: Renato Furlić (Beli Manastir). Pomoćnici: Stjepan Pal (Darda) i Josip Čuić (Čeminac). Strijelci: 1:0 Čosić (22.), 1.1 Špehar (73.) 2:1 Paradžik (76.), 2:2 Špehar (77.).

POLET: Drenić, Marjanović, Miro Vuksanović, Rebić, Horvat, Stanković (46. Tanasić), Knežavić, Matić, Penava (75. Ivčević), Ćosić, Paradžik.

FEŠK: Knežević, Lukačić, Kljajić, Amiđić (85. Đenović), Marić, Lulić, Vidaković,Špehar, Stipić, Barišić, Šunda. Trener: Milan Tomljenović.

U samom otvaranju utakmice Semeljčani su imali više od igre iz koje se izrodilo nekoliko izglednih prilika. Gosti koji su slovili za favorita u tim trenutcima su bili neprepoznatljivi. Domaćini su poveli u 22. minuti. Na lijevoj strani svojih se čuvara oslobodio Mario Vuksanović koji izlazi sam pred golmana Kneževića. Njegov udarac gostujući golman odbija, ali na loptu natrčava Ćosić kojemu nije bilo  teško zatresti FEŠK-ovu mrežu. Domaćini su u 32. minuti mogli podebljati svoje vodstvo, ali golman Knežević odličnom intervencijom brani Paradžikov udarac. Samo tri minute kasnije domaćini ponovo imaju stopostotnu priliku. Ćosić dodaje loptu na rubu kaznenoga prostora do Paradžika koji odlično šutira, ali goste spašava prečka. Na odmor su igrači Poleta otišli s zasluženim vodstvom 1:0.

U nastavku susreta, prvi su zaprijetili domaćini. U 60. minuti Antonio Matić uputio je oštru loptu u kazneni prostor, nju prima Ćosić na desetak metara od gola, šutira i pogađa golmana u noge. U 72.minuti gosti izjednačuju rezultat na 1:1. Ubačenu loptu u peterac nitko od domaćih braniča nije izbacio, a njihovu neodlučnost iskoristio je Špehar koji pogađa Poletovu mrežu. Samo tri minute kasnije (75.) Polet ponovo dolazi u vodstvo. Antonio Matić oslobodio se svojih čuvara i na desnom krilu pronalazi Paradžika koji ulazi u kazneni prostor, vara još jednoga gostujućega igrača i s desetak metara pogađa protivničku mrežu. Opet na visini zadatka nije bila Poletova obrana koja je poklonila drugi pogodak gostima. Naime, na ubačenu loptu istovremeno su krenuli golman Drenić i Tanasić, ali ju obojica promašuju. Natrčao je Špehar i po drugi puta pogodio semeljačku mrežu. Polet se nije predavao već je u 80.minuti imao stopostotnu priliku. Ćosić ubacuje loptu u kazneni prostor, na nju umjesto glavom, natrčava nogom Antun Ivčević i šalje ju visoko preko gola.

U redovima Polet najbolji pojedinci bili su Paradžik, Ćosić, Mario Vuksanović i Antonio Matić.