Revija golova na Hrvatskom sokolu

KATOLIČKA MALONOGOMETNA LIGA ĐAKOVAČKO-OSJEČKE NADBISKUPIJE

Pomalo samozatajno i bez velike pompe odigravaju se utakmice Katoličke malonogometne lige Đakovačko-osječke nadbiskupije. Natjecanje se održava u šest gradova (Donji Miholjac, Osijek, Vinkovci – prva i druga liga, Đakovo, Županja) s ukupno 45 momčadi.

Osnovno geslo lige je igrati mali nogomet s naglaskom na katolički  duh ( molitva na centru prije svake utakmice) te duhovni susreti propisani pravilnikom lige koji se održava barem jednom u svakoj polusezoni. Osim toga, velika se pozornost posvećuje i fair playu.

Svaka utakmica započinje zajedničkom molitvom igrača

U Prvoj đakovačkoj ligi nastupa šest momčadi: Snježna Gospa (Selci Đakovački), Pohođenje BDM (Vrbica), Katolički bogoslovni fakultet, Sveti Izidor (Široko Polje), Svisveti I (Đakovo) i Sveti Matej (Viškovci).

U subotu, 21. travnja na igralištu Hrvatskoga sokola odigrane su utakmice sedmoga kola. Donosimo rezultate:

KBF – POHOĐENJE BDM (VRBICA)  1:2 (0:1)

Igralište Hrvatskoga sokola. Sudac. Tomo Dramac. Strijelci: 0:1 Marko Kovačević (12.), 0:2 Josip Petrić (16),1:2 Luka Sinković (19.).

KBF: Damir Bošnjak, Luka Sinković, Josip Varoščić, Ante Nikolić, Nikola Andrić, Filip Sertić, Dario Gibanjek.

POHOĐENJE BDM (VRBICA): Ivica Petrić, Josip Magaš, Matej Juroš, Adam Kovačević,  Josip Petrić, Marko Kovačević.

U međusobnom ogledu dviju momčadi koje na tablici imaju po devet bodova, više uspjeha imali su Vrbičani. Oni su u 12. minuti poveli golom Marka Kovačevića što je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena. Na samom početku nastavka Josip Petrić stigao je i drugi pogodak za Vrbičane, a samo tri minute kasnije Luka Sinković smanjuje rezultat na1:2.Međutim,dokraja utakmice rezultat se više nije mijenjao tako da su igrači Pohođenja BDM iz Vrbice upisali nova dva boda koja ih i dalje ostavljaju na drugom mjestu.

SNJEŽNA GOSPA (SELCI) – SVETI MATEJ (VIŠKOVCI)  17:4 (11:1)

Đakovo – Igralište Hrvatskoga sokola. Sudac: Tomo Dramac. Strijelci: 1:0 Slaven Sekić (1.), 2:0 Filip Denić (3.), 3:0 Slaven Sekić (5.), 4:0 Marko Matekalo (8.), 5:0 Mario Mikloš (9.), 6:0 Vladimir Davidović (10.), 7:0 Slaven Sekić (11.), 8:0 Filip Denić (11.), 9:0 Vladimir Davidović (12.), 10:0 Slaven Sekić (12.), 10:1 lija Piler (14.), 11:1 Mario Mikloš (15.), 12:1 Slaven Sekić (16.), 12:2 Filip Boni (19.), 13:2 Slaven  Sekić (19.), 14:2 Mario Mikloš (23), 15:2 Marko Matekalo (25.), 16:2 Marko Matekalo (26.), 16:3 Ilija Piler (28.), 17:3 Filip Denić (29.), 17:4 Filip Boni (30.).

SNJEŽNA GOSPA (SELCI): Filip Denić, Mario Mikloš, Marko Matekalo, Vladimir Davidović, Ante Bagarić, Matej Kovačić, Slaven Sekić.

U susretu vodećih Selčana i „fenjeraša“ Viškovčana od prve do posljednje minute dominacija je bila nastrani Selčana. Od prve minute kada je Slaven Sekić zabio vodeći pogodak za Selčane pa do kraja susreta bila je to igra na jedan gol. Iz minute u minutu rezultat se  ovećavao na selačku stranu, a na kraju je završio s velikom prednošću. Najraspoloženiji strijelac susreta bio je Slaven Sekić sa šest postignutih golova, Filip Denić postigao je četiri, Marko Matekalo tri, Vladimir Davidović i Mario Mikloš po dva gola.

Dvostruki  strijelci za Viškovčane bili su Ilija Piler i Filip Boni.

KBF – SVI SVETI I (ĐAKOVO)   7:2 (2:2)

Đakovo – Igralište Hrvatski sokol.  Sudac: Tomo Dramac. Strijelci: 1:0 Nikola Andrić (5.), 1:1 Hrvoje Ondrašek (9.), 2:1 Josip Varoščić (10.) 2:2 Hrvoje Ondrašek (15.), 3:2 Nikola Andrić (21.), 4:2 Marin Gibanjek (22.), 5:2 Nikola Andrić (25.), 6:2 Luka Sinković (26.), 7:2 Josip Varoščić (30.).

SVI SVETI I (ĐAKOVO): Zdenko Hortig, Gabrijel Kedveš, Danijel Kedveš, Branimir Kuhar, Hrvoje Ondrašek.

Momčad KBF-a i Svih svetih I u prvom su poluvremenu bili ravnopravni protivnici što potvrđuje i rezultat – 2:2. Međutim, u nastavku susreta vidjeli smo dominaciju KBF-a koji je postigao pet pogodaka za visoku pobjedu 7:2. Najzaslužniji za pobjedu KBF-a bio je Nikola Andrić s tri i Josip Varoščić s dva postignuta gola.  U listu strijelaca upisali su se i Marin Gibanjek i Luka Sinković. Dvostruki strijelac za poražene bio je Hrvoje Ondrašek.

SVI SVETI I (ĐAKOVO) – POHOĐENJE BDM (VRBICA)   7:6 (1:2)

Đakovo – Igralište Hrvatskoga sokola. Sudac: Tomo Dramac. Strijelci: 1:0Hrvoje Ondrašek (3.), 1:1 Adam Kovačević (3.), 1:2 Josip Petrić (6.), 1:3 Adam Kovačević (18.), 2:3 Danijel Kedveš (20.), 2:4 Adam Kovačević (21.) 3:4 Gabrijel Kedveš (22.), 4:4 Danijel Kedveš (25.),5:4 Danijel Kedveš (26.), 6:4 Danijel Kedveš (27.), 6:5 Josip Petrić (28.), 6:6 Marko Kovačević (29.), 7:6 Branimir Kuhar (30.).

U posljednjoj utakmici dana palo ječak13 golova i utakmica je odlučena u posljednjoj minuti. Igrači svih svetih I imalisukomotnovodstvo6:4, sli su Vrbičani postigli dva pogotka za izjednačenje 6:6.U posljednjoj minuti Branimir Kuhar postigao je odlučujući gol za pobjedu Svih svetih I.

Sljedeće subote igraju su utakmice osmoga kola.