MULTINORM CERNA – ĐAKOVO  30:33 (13:16)

Cerna – Sportska školska dvorana. Gledatelja: 100. Sutkinje: Ivona Abramović i Ivana Farkaš (Osijek).

MULTINORM CERNA: Josipa Josipović 9, Anja Kuskunović 5, Barbara Nikolić 3, Nikolina Jurković 2, Mihaela Jurčić 5, Sara Ivkošić, Nicole Stepić, Ingrid Šnajder 1, Laura Tuzlak 1, Dora Sučić, Irena Smolković 1, Petra Hastentenfel, Ana Jančić 3, Dora Stojčić. Trener: Antun Pavlović.

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Jelena Barišić 3, Ana Delić 12, Inga Dunđerović 1, Adriana Gilman, Anđela Prekačin, Lucija Beljan 3, Ivana Pejić, Nives Vulama, Maja Mihalina 4, Klara Birtić 8, Andrea Gudelj, Lucija Prekačin 2. Trener: Željko Perić.

Đakovačke rukometašice otputovale su u Cernu gdje su pokazale karakter. Iako Bez prve golmanice Lene Dunđerović, Ene Bogdanović i ozlijeđene Lucije Beljan, koja je samo izvodila sedmerce, Đakovčanke su gotovo tijekom cijele utakmice bile u vodstvu i niti u jednom trenutku pobjeda nije dolazila u pitanje.

U prvom poluvremenu Đakovčanke su ostvarile prvo značajnije vodstvo pri rezultatu 8:4 i do odlaska na odmor nisu ga ispuštale. Dvije su đakovačke igračice posebno bile motivirane jer su htjele vratiti dio duga s nedavno završenoga Prvenstva Hrvatske za mlađe kadetkinje na kojem su domaće igračice nanijele poraz Đakovčankama. Za 30 minuta igre Klara Birtić postigla je šest, a Ana Delić pet pogodaka.

U nastavku susreta domaće su igračice u 36. minuti uspjele doći do minimalnog zaostatka od jednoga gola (17:18; 18:19; 21:22), ali tada na scenu stupaju dvije đakovačke golmanice (Sara Ćurić i Nives Vulama) koje u ključnim trenucima brane svaka po jedan sedmerac. Nakon toga, Đakovčanke ponovo bježe na plus 3 (25:22; 26:23), a nedugo zatim i na plus 4 (28:24). U trenucima kada se utakmica lomila uz spomenuti đakovački dvojac odličnom igrom nastavile su i Maja Mihalina i Lucija Prekačin koje su postigle jako važne golove.

Na kraju utakmice, Ana Delić zaustavila se na 12 pogodaka, Klara Birtić dodala je osam, četiri je zabila Maja Mihalina, tri su se puta u listu strijelaca upisale Jelena Barišić i Lucija Beljan.