Forkuševčanima derbi u Potnjanima, Mrzovićani bolji od Kešinaca, Lapovčani u zadnjim trenucima spašavali bodove, Vrbičani “šokirali” Tomašančane!

LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

VELEBIT – JEDINSTVO  0:4 (0:1)

Derbi kola, a i prvenstva, bio je tosamo napapiru jer su Potnjanci odigrali jednu od svojih slabijih utakmica u kojoj su pali gotovo bez ispaljenoga metka.doduše, Forkuševčani su u Potnnjane došli odlučni da se riješe jednoga mogućega konkurenta u borbi za naslov prvaka. I to su u potpunosti uspjeli.

Gosti su već u šestoj minuti zaprijetili, ali lopta je završila preko gola. Forkuševčani su poveli u 20. minuti da bi u 28. i 29. minuti mogli podebljati svoje vodstvo, ali domaći golman odlično je reagirao. Domaćini su u 40. minuti protestirali zbog nedosuđenoga kaznenoga udarca, ali su zbog toga ostali bez isključenoga igrača.

Uvjerljivi u Potnjanima – NK Jedinstvo (Forkuševci)

U drugom poluvremenu igra Velebita u potpunosti se raspala. U 48.minuti gosti postižu drugi pogodak. Domaćini u 55. minuti promašuju kazneni udarac i tada je sve bilo jasno. Do kraja susreta gosti su postigl još dva pogotka i na kraju zasluženo slavili.

KEŠINCI – NAPRIJED      2:3

Mrzovićani su u općinskom derbiju došli do nova tri boda. Ovom pobjedom Mrzovićani su skočili nadrugo mjesto s 36 bodova 8doduše imaju utkamicu više od Vučevčana). U Kešincima nije bili lagano jer su Mrzovićani nstupili bez dosta igrača koji zbog poslovnih obveza i ozljeda nisu mogli nastupiti. Ipak, do tri su boda došli zahvaljujći strijelcima, a oni su. Ivan Mravunac, Marko Jurišić i Ivan Majhen.

RADNIK – DINAMO (TO)               4:3 (4:1)

Vrbica – Igralište Utvaj. Gledatelja:100. Sudac: Ivan Kedveš (Đakovo). Pomoćnci: iz publike. Strijelci: 0:1 Škorvaga (17.), 1:1 Bošnjaković (19.), 2:1 Vidrač (32.), 3:1 Josip Petrić (35.), 4:1 Žilić (40.), 4:2 Krsnik (47.), 4:3 Zoran Milanović (88.).

RADNIK: Jakob, Borgudan, Vidoš, Bošnjaković, Josip Petrić, Čapalija, Marijan Petrić, Ćilić, Jakić, Vidrač, Jurić.

DINAMO (TO): Čengić (3. Režić), Gregić, Bunarkić (73. Vađon), Stojaković (46. Bulović), Petar Vinković,  Mislav Vinković (46. Krsnik), Milanović, Škorvaga, Mišetić, Ivan Petrović.

Vrbičani su napravili pravo iznenađenje pobjedivši momčad iz Tomašanaca. Golovi su u prvom poluvremenu padali kao po tekućoj vrpci. Gosti su golom Škorvage nagovijestili svoju pobjedu, međutim tako nije mislio Bošnjaković koji u 19. minuti poravnava rezultat na 1:1. naon toga slijedi vrbički uragan. Do odlaska na odmor domaćini su postigli tri pogotka za vodstvo 4:1. Strijelci su bili Vidrač, Josip Petrić i Žilić.

U nastavku susreta, Tomašančani su imali više od igre, uspjeli su postići dva pogotka i smanjiti rezultat na 4:3, ali više od toga nije išlo.

SLAVONAC (P) – SLAVONAC (Đ) 3:0

MLADOST (L) – ZRINSKI (D)  3:2 (2:0)

U prvom poluvremenu Lapovčani su imali više od igre štoim je donijelo i vodstvo 2:0. Na samom početku drugoga poluvremena domaćini postižu i treći pogodak i tada se činilo da je pobjednik odlučen. Drenjanci od 70. minute zbog ozljede ostaju s igračem manje, ali unatoč tome, uspijevaju postići dva pogotka za smanjenje rezultata na 2.3. Strijelci su bili Andrej Labudić i Hrvoje Petrović. U završnici utakmice golman Lapovčana spasio je svoju momčad gubitka boda jer je obranio udaraca drenjaskoga napadača

SLOBODAN: VUČEVCI