Benković i Vidaković slomili Satničane!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

FEŠK – MLADOST (ĐS)    2:0 (0:0)

Feričanci – Igralište Marko Bilandžić. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Markotić (Osijek). Pomoćnici: Filip Đerd (Darda) i Mateo Paulović (Bilje). Strijelci: 1:0 Benković (83.), 2:0 Vidaković (84.).

FEŠK: Knežević, Šundalić (67. Barišić), Kljajić, Vulić, Marić, Lukačić (60. Marko Šundalić), Vidaković, Amidžić (82. Škiljić), Benković, Stipić, Bilić. Trener: Milan Tomljenović.

MLADSOT (ĐS): Gansberger, Bikić (86. Žulj), Branimir Barišić Jaman (46.Radnić), Subašić, Majstorović, Žonka (86. Ante Barišić Jaman), Filip Denić, Janković, Burazin, Bojanović, Karlo Novaković (46. Čutura). Trener: Ivan Denić.

Nogometaši FEŠK-a i Mladosti odigrali su odličnu utakmicu koja je mogla završiti pobjedom i jedne i druge momčadi. Satničani su na gostovanje otišli bez trojice standardnih igrača (Barišić, Svalina, Drmić), ali narodna izreka kaže: Koga nema, bez njega se može i mora!

Odličnu utakmicu prikazali su nogometaši FEŠK-a i Mladosti

Satničani hrabro krenuli

U 10. minuti Satničani su prvi zaprijetili: Filip Denić odlično je asistirao prema Burazinu koji lijevom nogom puca s deset metara, ali ravno u golmana. U 14. minuti ponovo gosti pred domaćim golom. Bojanović je pobjegao u kontri, dodaje loptu do Denića koji ponovo puca u golmana Kneževića. Domaćini su prvi puta zaprijetili u 22. minuti. Nakon izvedenoga kornera Danijel Šundalić puca glavom pored gola. Domaćini su ponovo zaprijetili u 28. minuti kada je domaći napadač Marić sam izašao pred Gansbergera, ali satnički golman brani. U završnici prvoga poluvremena ponovo su domaćini u prilici. Nakon pogreške satničke obrane, Benković šutira, ali Žonka u posljednjem trenutku blokira udarac i spašava siguran pogodak.

FEŠK-ovci bolji u nastavku

U nastavku susreta, igrači FEŠK—a bili su bolji i zasluženo su došli do bodova. U 52. minuti nakon kornera Benković skače i glavom pogađa prečku. Nakon toga, uslijedilo je domaće vodstvo. Ponovo je kiksala gostujuća obrana, Vidaković je ubacio loptu, a Benković pogađa prazan gol. Nakon toga uslijedio je opasna slobodan udarac Marića koji je završio tik pored vratnice. Satničani su mogli do izjednačenja u 80. minuti, ali nakon Bikićevoga ubačaja iz prekida, Bojanović glavom puca ravno u Kneževića. U samoj završnici domaćini su potvrdili svoju pobjedu drugim pogotkom. Nakon domaće akcije Vidaković izlazi sam pred Gansbergera i mirno šalje loptu u satničku mrežu.