(21:22;13:19; 24:17; 17:22)

Labin – Sportski centar Franko Mileta. Gledatelja: 200. Suci:

RUDAR: Ravnić 12, Ivis, Lonzar, Nadarević 7, Molnar 14, Breulj 17, Mladenov, Ivandić 8, Vilić, Đerman 17, Jurić, Mohorović. Trener: Goran Šućurović.

MEĐIMURJE: Pustić, Gašparić 13, Mislav Kranjčec 2, Krajačić 27,  Vojković 2, Juras, Drk 5, Kuzmić, Rusak, Ostoja 17, Stjepan Kranjec 14. Horvat. Trener: Stjepan Novak.

Prva utakmica drugoga kola ponudila je zanimljivu i neizvjesnu utakmicu do samoga kraja. U sudaru dvaju momčad i koje su poražene u prvom kolu, zadovoljniji na večeru otići Međimurci koji su ipak u završnici uspjeli upisati prvu pobjedu.

U početku utakmice, bolje su otvorili Međimurci koji su do posljednje dvije minute imali vodstvo od četiri do šest poena. Međutim, dvije minute prije kraja domaćini su uspjeli preokrenuti rezultat i na prvi odmor otići s minimalnim vodstvom. „Rudari“ su tijekom druge četvrtine čuvali minimalnu prednost, ali u završnici druge četvrtine Čakovčani ponovo dolaze u vodstvo i na odmor odlaze sa osjetnom prednošću od sedam poena (41:34).

Za vrijeme odmora očito da je trener „rudara“ Goran Šučurović uspio motivirati svoje igrače za povratak u meč. Labinjani su brzo uhvatili priključak i ponovo utakmicu učinili neizvjesnom. Zbog puknuća ploče, drugo poluvrijeme odigrano je u maloj dvorani.

Posljednja četvrtina protekla je u potpunoj neizvjesnosti i stalnim izmjenama minimalnih vodstava čas jedne čas druge momčadi. U posljednjoj 37. minuti Međimurci su došli do vodstvo 76:69 i kada se činilo da je utakmica odlučena, domaćini se bude i s dvije trice Karla Mornara smanjuju rezultat na 75:76.Minutu i 33 sekunde prije kraja Davor Ostoja postiže dva poena za vodstvo Međimurja 78:75. „Rudar“ Domingue Lonzar pokušava s dvije trice, ali promašuje. Samo 19 sekundi prije kraja Davor Ostoja postiže dva poena za konačnih 80:75. U posljednjih 19 sekundi „rudari“ su pokušavali prekršajima doći do prilike za preokret, a „međimurac“ Danijel Krajačić promašuje dva slobodna bacanja tako da je rezultat ostao 80:75.

Najbolji igrač susreta je Danijel Krajačić, strijelac 27 poena, a dvoznamenkasti su bili Davor Ostoja sa 17, Stjepan Kranjčec s 14 i Dario Gašparić s 13.

U redovima Rudara prvi strijelci su Igor Đerman i Goran Breulj sa 17 poena, Karlo Molnar dodao je 14, a Dalibor Ravnić 12.