Mihaeli Aščić prvo mjesto, Luka Racić drugi, Stjepan Stojić treći!

KADETSKO  PRVENSTVO ŠK ĐAKOVO LIM-MONT

U četvrtak, 26. travnja, u klupskim prostorijama, održan je Prvi kadetski turnir Đakovo – proljeće 2018. na kojemu su nastupili članovi Šahovskoga kluba Đakovo Lim-mont. Ukupno šesnaest natjecatelja borilo se za titulu kadetskoga klupskoga prvaka. Nakon 15. odigranih kola, prvo mjesto osvojila je Mihaela Aščić koja je osvojila stopostotni učinak, odnosno svih 15 pobjeda. Drugo mjesto s 13 bodova pripalo je Luki Raciću dok je trećeplasirani Stjepan Stojić također osvojio 13 bodova.

Pobjednici turnira sa sucima

Borna Solin je četvrti s 11,5 bodova, petoplasirani je Filip Horjan (11 bodova), šesti je Ante Blažević s 8,5 bodova. Na sedmom mjestu je šahistica Valentina Paloš koja je osvojila osam bodova, osmo mjesto pripalo je Leonardi Budimir sa 7,5 bodova, a deveta je turnir završila India Funarić (7 bodova). Sedam bodova bilo je dovoljno Ivanu Kikiću za deseto mjesto, dok je Ante Tot prikupio 6,5 bodova što je bilo dovoljno za jedanaesto mjesto. Petra Raić osvojila je dvanaesto mjesto s 5,5 bodova, a s 3,5 boda na trinaestom mjestu je Fran Vučić. Mihael Ervačić na14. je mjestu osvojio dva, Gabrijel Baličević na petnaestom mjestu jedan bod, šesnaesto mjesto pripalo je Marku Ciganoviću.

Svi sudionici turnira

Suci Prvoga kadetskoga prvenstva Šahovskoga kluba Đakovo Lim-mont bili su Josipa Aščić i Josip Drmić.