Deset minuta đakovačkoga “uragana” dovoljno za preokret!

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – ČEPIN  3:1 (0:1)

Đakovo – stadion Đakovo. Gledatelja: 250. Sudac: Ivan Kapraljević (Feričanci). Pomoćnici: Dino Galinec (Našice) i Leo Knežević (Jelisavac). Strijelci: 0:1 Kuburić (20.), 1:1 Grgačević (48.), 2:1 Abramović (52.), 3:1 Grgačević (59.).

ĐAKOVO CROATIA: Begović (46.Jukić), Bošković, Grgačević, Rajčević (46. Kolak), Petričević (71. Habada), Bosak, Božičević, Abramović, Barukčić, Jurić, Damjanović. Trener. Damir Lelas.

ČEPIN: Kordić, Kuburić, Goluža (64. Lamza), Rolj, Gregić (70. Gelo), Agatić, Ivić, Damjanović (81. Batarilo-Čerdić), Krstanović, Gačić, Ždinjak. Trener: Igor Toth.

Đakovčani napadali, Čepin poveo!

Đakovčani su odigrali najbolju utakmicu ove sezone. Iako su u prvom poluvremenu gubili 1:0, imali su terensku inicijativu stvarali prilike pred Kordićevim golom, ali lopta nije htjela u gol. U šestoj minuti izuzetno raspoloženi Fabijan Petričević oduzeo je na tridesetak metara loptu čepinskim braničima, sam se sjurio prema protivničkom golu, ali njegov udarac s petnaestak metara završio je pored gola. U 11. minuti sudac Kapraljević dosudio je, nakon igranja rukom, slobodan udarac s ruba kaznenoga prostora, za domaću momčad. Florian Abramović uputio je udarac, ali ravno u golmana Kordića. U tim trenucima raspoložen je bio Petričević koji je nekoliko puta probio čepinsku obranu po lijevoj strani.

Gosti su prvi puta zaprijetili golmanu Begoviću u 18. minuti. Bruno Krstanović šutirao je s dvadesetak metara, ali pored gola. I nakon toga uslijedio je hladan tuš za domaće navijače. Brza akcija Čepina završila je ubacivanjem Agatića s desne strane, lopta je došla na drugu vratnicu gdje glavom Saša Kuburić pogađa suprotni kut Begovićeve mreže. Gosti su i u 26. minuti imali odličnu priliku. Ponovo je akcija krenula s desne strane, na drugoj stativi Luka Agatić šutira glavom, ali pored gola. Do kraja prvoga poluvremena igra se preselila na sredinu terena, a gosti su zadovoljni s minimalnim vodstvom otišli na odmor.

Deset minuta đakovačkoga „uragana

Uvijek na pravom mjestu – Tomislav Bošković

U drugom poluvremenu, Đakovčani su krenuli prema golu Čepina i za samo deset minuta preokrenuli rezultat i odlučili pobjednika. Tih desetak minuta đakovački su nogometaši odigrali kao i transu, sve im je polazilo za nogom. U 48. minuti nakon nekoliko dodavanja đakovačkih napadača, lopta je došla do Tomasa Grgačevića  koji lijevom nogom s ruba kaznenoga prostora pogađa donji lijevi kut Kordićeve mreže. Slavlje na tribinama nije se još niti stišalo, a  domaćini su postigli drugi pogodak. Doduše, veliku krivicu za to ima gostujući golman Luka Kordić. Jednu povratnu loptu pokušao je izbiti u polje, međutim, Florian Abramović je blokirao udarac, a lopta se odbila pred samu gol crtu. Abramović je pritrčao i ubacio loptu u praznu mrežu. Đakovčani su i nakon vodstva pritisnuli goste u svoj kazneni prostor. Igrala se 59. minuta kada su domaćini organizirali napad kroz sredinu terena. Nakon nekoliko kratkih dodavanja, lopta je na desnoj strani došla do Tomasa Grgačevića koji pogađa suprotni kut Kordićeve mreže.

Dvostruki strijelac -Tomas Grgačević

Đakovčani su „otpustili sve kočnice“ i nastavili s napadima. U 65. minuti Mateo Barukčić idealno je uposlio Abramovća koji su ruba kaznenoga prostora poluvolejem šutira, ali pored gola. Igra gostiju se potpuno raspala, a na terenu su postojali samo igrači u crvenim dresovima. Ipak, u posljednjih šest minuta utakmice gosti su imali tri izgledni prilike, a sva tri puta Ždinjak je bio u prilici. U 84. minuti kontru Čepina s ruba kaznenoga prostora šutira Ždinjak, ali njegov udarac završava pored gola. I u 86. minuti Ždinjak šutira iskosa s lijeve strane, ali opet pored gola. U posljednjim sekundama utakmice na ubačenu loptu krenuo je Ždinjak, našao se pred Jukićem koji je pravovremeno izašao sa svoga gola i odbio loptu u polje. Odlična reakcija đakovačkoga golmana.

Ovom pobjedom Đakovčani su definitivno pokazali da je kriza iza njih i da će u sljedećim utakmicama, s novim bodovima, krenuti prema sredini tablice. Kako su Đakovčani odigrali protiv Čepina najbolje govori i topli pljesak đakovačke publike kojega su uputili svojim igračima.

Zasluženo slavlje i pozdrav vjernoj publici – HNK Đakovo Croatia

Đakovčani su trenutno 13. s 23 boda, ispod njih nalaze se Belišće, Varteks s 22 i Slavonija s 21 bodom. IgračiDamira Lelasa sada se mogu mirno pripremati za sljedeće kolo kada su ponovo domaćini, u goste im dolazi momčad Marsonije. S ta tri boda opstanak u ligi više ne bi bio upitan.