(11:23; 15:18; 16:34; 17:27)

Labin – Sportski centar Franko Mileta. Gledatelja: 50. Suci. Denis Hadžić, Branimir Galić, Roko Hordov. Opunomoćenik HKS-a: Željko Miletić.

ĐAKOVO: Vladović 12, Miron Češkić 13, Namjesnik, Matej Češkić 1, Hajduković 6, Blažević, Car 2, Martinović, Dujmić Tadić, Hardi, Hrkač 25. Trener. Marijan Petrović.

DUBROVNIK: Šeparović 15, Koprivica 5, Mustapić 10, Boban 4, Režić 15, Glavinić 12, Vodopija 14, Vujičić 14, Šojka 7, Katić 5, Tešija 15.

Dubrovački košarkaši pobjedom protiv Đakovčana i teoretski su osigurali ulazak u prvu ligu i sutra ih očekuje utakmica protiv Dubrave.

„Gospari“ su već u trećoj minuti poveli 10:3 čime su protivnicima dali do znanja da će pobjeda pripasti njima. Dominacija Dubrovčana najbolje je vidljiva pogledom na semafor. Nakon deset minuta njihovo vodstvo bilo je dvoznamenkasto (23:11). Đakovčani su bili ravnopravan protivnik u drugoj četvrtini koja je završila s 18:15.

Dubrovčani novi prvoligaši

U nastavku susreta, Đakovčani su potpuno pali, pokušavali su individualnim akcijama, ali Dubrovčani su svaku njihovu pogrješku kažnjavali koševima. Na kraju utakmice velikih 43 razlike dovoljno govori o razlici u kvaliteti današnjih protivnika. U đakovačkim redovima jedini raspoloženi košarkaš bio je Antun Hrkač s ubačenih 25 poena. Treba istaknuti i solidnu igru Mirona Češkića s ubačenih 13 poena. U dubrovačkim redovima svih dvanaest igrača upisalo se u listu strijelaca što dovoljno govori u kvaliteti njihove momčadi.

Nedjelja je posljednji dan kvalifikacija, a Đakovčane očekuje utakmica protiv domaćina Rudara. Ta će utakmica odlučiti tko će biti četvrta, a tko peta momčad kvalifikacija.