ĐAKOVO – OSIJEK  29:37 (13:17)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Sutkinje: Andreja Bošnjak i Tea Svalina (Osijek).

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Jelena Barišić 2, Ana Delić 3, Inga Dunđerović, Ena Bogdanović, Adriana Gilman, Anđela Prekačin 1 Lucija Beljan 2, Ivana Pejić 1, Patricia Sastić 2, Nives Vulama, Maja Mihalina 4, Klara Birtić 12, Andrea Gudelj 1, Lucija Prekačin 1. Trener: Željko Perić.

OSIJEK: Marina Putnik 1, Barbara Gilinger 4, Lea Hren, Lucija Ljubas 3, Marijana Privara 4, Lidija Bošnjak 6, Marija Šarc, Ivana Zirn 6, Talia Batrnek 2, Marija Dragojević 3, Marija Prskalo 3, Petra Jeršek, Barbara Smoljo, Ana Damjanović 5, Magdalena Brkić. Trener: Zdravko Maričić.

Posljednje kolo Druge hrvatske rukometne lige Sjever ponudilo je slavonski derbi. Tijekom cijeloga susreta Osječanke su bile bolje i zasluženo su došle do pobjede.

Osječankama (plavi dresovi) slavonski derbi

Nakon početnoga gola Ane Delić i vodstva Đakovčanki u trećoj minuti, Osječanke su povele 2:1 i dokraja prvoga poluvremena imale stalno vodstvo od jednoga do tri gola. U tim trenucima ključne osječke igračice bile su bivše „Đakovčanke Ivana Zirn sa četiri i Marijana Privara s tri pogotka. Đakovčanke su u nekoliko navrata došle na minus 1 (11:12;12:13), ali na odmor su Osječanke otišle s osjetnom prednošću (17:13). Za takav otpor domaće ekipe najzaslužnija je Klara Birtić koja je u prvom poluvremenu sama postigla šest golova.

U nastavku susreta, Osječanke su mirnom igrom kontrolirale utakmicu, povećale su svoje vodstvo na pet do najviše devet golova čime su osigurale pobjedu.

U đakovačkim redovima opet najbolja Klara Birtić s 12 postignutih pogodaka, Maja Mihalina dodala je četiri, a tri se puta u listu strijelaca upisala Ana Delić. U osječkim redovima Ivana Zirn postigla je šest, Ana Damjanović pet, Marijana Privara četiri pogotka.

Đakovačke rukometašice na kraju su prvenstva zauzele šesto mjesto s 21 bodom.