POSLJEDNJEGA DANA KVALIFIKACIJSKOGA TURNIRA ZA ULAZAK U PRVU KOŠARKAŠKU LIGU

(17:9; 18:16: 18:14; 12:23)

Labin – Sportski centar Franko Mileta. Gledatelja: 30. Suci: Bojan Kruljac, Branimir Galić, Roko Hodrov. Opunomoćenik HKS-a: Željko Kurelović.

RUDAR: Ravnić 11, Ivis, Lonzar, Nadarević 11, Molnar 20, Breulj, Mladenov, Ivandić 10, Vilić, Đerman 13, Jurić, Mohorović. Trener: Goran Šućurović.

ĐAKOVO: Vladović 14, Miron Češkić 10, Namjesnik, Matej Češkić 15, Hajduković 8, Blažević, Car 5, Martinović, Dujmić Tadić, Hardi, Hrkač 10. Trener. Marijan Petrović.

Posljednja utakmica kvalifikacijskoga turnira ponudila je susret za četvrto mjesto. Sastale su se dvije momčadi koji su doživjele sva tri poraza. Tko će turnir napustiti barem s jednom pobjedom, a tko će ostati kratkih rukava rješavali su domaćini rudar i Đakovčani.

Đakovačka momčad u utakmicu je ušla usporeno tako da su „rudari“ tricama Ivandića i Đermana, a nakon krađe lopte za 8:0 Ravnić se upisuje u listu strijelaca. Nakon toga, Matej Češkić postiže prve koševe, ali to nije uspjelo probuditi igrače trenera Marijana Petrovića. U prvih deset minuta domaćini su ubacili još dvije trice, dok su Đakovčani ponovo pokazali popriličnu napadačku nemoć koja ih je krasila tijekom cijeloga turnira. Rudari su na mali odmor otišli s prednošću 17:9.

Niti druga četvrtina nije ponudila bolju igru Đakovčana. Dapače, Rudar je tricom Mornara pobjegao na dvoznamenkastu prednost (20:9) i to je čuvao manje-više sve do kraja prvoga poluvremena. Doduše, u završnici druge četvrtine Đakovčani su se uspjeli primaknuti na minus 6 (31:25), ali opet u primaju četiri poen za konačnih 35:25.

Tijekom treće četvrtine „rudari“ su čuvali desetak koševa prednosti da bi u završnici četvrtine došli do plus 14 (53:39).

Đakovčani propustili “rudare”

I napokon su i Đakovčani pokazali da znaju igrati košarku. Tek u posljednjoj četvrtini turnira pokazali su zašto su došli u Labin. Napadački su bili dobri, doduše iskoristili su i energetski nedostatak „rudara“ koji više nisu mogli pratiti đakovački ritam. U samoj završnici Đakovčani su uspjeli triom Mateja Češkića doći do 63:59.U posljednjoj minuti Đakovčani su imali priliku doći barem do produžetka pa čak i do pobjede. Massimo Nadarević 18 sekundi prije kraja postiže poene za 65:59. Međutim, samo 11 sekundi prije završetka Mirno Češkić postiže tricu za 65:62. Rudari gube loptu, četiri sekunde prije kraja prave namjernu osobnu pogrešku. Ivan Car promašuje dva slobodna bacanja, ali Đakovčani imaju još četiri sekunde za napad. Posljednju tricu šutira Kristijan Vladović, ali, nažalost, promašuje.

Đakovčani posljednji, bez pobjede!

Tako su đakovački košarkaški ostali bez pobjede, zauzeli su posljednje peto mjesto. Vjerujemo da će stručni stožer napraviti analizu natjecanja i igara te doći do zaključka je li peto mjesto realnost ove đakovačke momčadi.

1. DUBROVNIK 4             4             0             375:271                8
  2. DUBRAVA      4             3             1             341:254                6
  3. MEĐIMURJE 4            2             2             297:343                4
  4. RUDAR            4            1             3             258:318                2
  5. ĐAKOVO         4            0             4             230:315                0