Luka Matković za prolaz Đakovo Croatije!

KUP OSJEČKO BARANJSKE ŽUPANIJE

ZRINSKI (J) – ĐAKOVO CROATIA 0:1 (0:1)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 100. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Pataki i Totić (Đakovo). Strijelac: 0:1 Matković (42.).

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Bagarić (Šinko), Kovačević, Lukačević, Antonio Kerovec, Bujdko,Majdiš, Mihael Kerovec (Živković), Kukučka. Trener: Damir Išasegi.

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Matković (46.Nikolić), Bošković, Grgačević, Kolak, Bosak, Božičević, Habada, Abramović (Babić), Damjanović, Jurić (73. Brdarić). Trener: Damir Lelas.

Kup natjecanje Osječko baranjske županije ponudilo je jako zanimljivu utakmicu između vodeće momčadi Međužupanijske lige Zrinskoga iz Jurjevca i đakovačkoga trećeligaša. Otvaranje utakmice i s jedne i druge strane bilo je oprezno, a igra se odvijala između dva kaznena prostora.

Luka Matković za 0:1

I Jurječvani su imali svojih prilika, ali napadači nisu bili raspoloženi

Prvu priliku imali su Jurjevčani kada je ubačena dubinska lopta u đakovački prostor, ali je golman Jukić istrčao izvan kaznenoga prostora, napravio prekršaj nad Kovačevićem i za to zaradio žuti karton. Đakovčani su imali prvu priliku u 20. minuti koju ne iskorištava Habada, a samo dvije minute kasnije na rubu jurjevskoga kaznenoga prostora zaustavljen je Tomas Grgačević. Slobodan udaraca izveo je Florian Abramović, ali pogađa živi zid. Domaćini su opasno zaprijetili u 36.minuti kada Janik Kukučka upućuje prizemni udaraca prema đakovačkom golmanu,  ali Jukić odlično intervenira i loptu izbacuje u korner. Đakovčani su došli u vodstvo u 42. minuti. Nakon izigrane akcije Abramović je izašao sam pred golmana, šutirao, ali Pintarić je obranio udarac đakovačkoga napadač, međutim, pritrčao je Luka Matković i plasirao loptu u praznu mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Florian Abramović asistirao je Matkoviću za pogodak

Jurjevčani imali više od igre, odlična đakovačka obrana

U nastavku utakmicu, Jurjevčani su ušli puno odlučniji da promijene rezultat. u 52. minuti Kukučka je pogodio stativu. U prvih petnaestak minuta nastavka posjed lopte je bio izjednačen, a nakon toga terensku inicijativu preuzimaju Jurjevčani koji imaju više od igre, ali đakovačka obrana na čelu s Tomislavom Boškovićem odolijevala je domaćim napadima. Najbolju priliku Jurjevčani su imali u 79. minuti kada je Galić odlično uposlio Živkovića koji puca preko gola.

d

Tomislav Bošković odigrao je još jednu odličnu utkamicu

Tako je jedan gol odlučio tko će u sljedeće kolu županijskoga kupa. Đakovčani će najvjerojatnije na svom terenu dočekati momčad BSK-a iz Bijeloga Brda.