Jedan, tri boda vrijedan!

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA SLAVONIJE I BARANJE

ŠOKADIJA (BG) – ZRINSKI (J)  0:1 (0:1)

Babina Greda – Igralište Ritić. Gledatelja: 100. Sudac: Davor Petrović (Osijek).Pomoćnici: Željko Lipar (Đakovo) i Marko Tomić (Gorjani). Strijelac: 0:1 Kovačević (4.).

ŠOKADIJA (BG): Pušeljić, Gregorović, Stojanović, Vuković, Petričević, Mišković, Dominković, Terzić, Bajtal (68.Ilišević), Marošević, Rumenović.

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Bagarić, Kovačević (51. Fehir), Lukačević (89. Grbeša), Antonio Kerovec, Bujdo, Majdiš, Galić (74. Šinko), Mihael Kerovec (46. Živković), Kukučka (86. Lučić). Trener: Damir Išasegi.

Jurjevčani su premostili još jednu neugodnu prvenstvenu prepreku. U Babinog su Gredi osvojili sva tri boda i tako se ponovo vratili na prvo mjesto.

Već u četvrtoj minuti Pavo Kovačević doveo je Jurjevčane u vodstvo 1:0. Dubinsku loptu ubacio je Krešimir Galić prema Pavi Kovačeviću. Jurjevski napadač prebacio je domaćega golmana Pušeljića. Pri toj intervenciji došlo je do ozljede Kovačevića koji je izdržao do 51. minute kada je zamijenjen Draženom Fehirom. U prvom poluvremenu Jurjevčani su mogli povećati svoje vodstvo, ali napadačima je nedostajao zadnji pas. U 14. minuti Janik Kukučka odlično je uposlio strijelca Pavu Kovačevića koji šutira iz prve pored gola. Da je jurjevski napadač primirio loptu pa onda šutirao vjerojatno bi rezultat na semaforu bio drugačiji. U 21. minuti u listu strijelaca mogao se upisati i Antonio Kerovec čiji završni udarac uspijevaju blokirati domaći braniči.

U nastavku susreta, Jurjevčani su se orijentirali na kontre, sredinu terena prepustili su domaćini koji je pokušavao doći do gola ubacivanjem visokih lopti. Međutim, gostujuća obrana bila je na mjestu, a napadači su mogli iskoristiti nekoliko prilika stvorenih iz polukontri. U dva navrata u izglednim prilikama bio je Živković, a jednom se Dražen Fehir nije snašao u izglednoj poziciji za gol. U 82. minuti Jurjevčani su definitivno mogli potvrditi pobjedu, ali je napadač Šinko promašio izglednu priliku.