Đakovčani opet majstori penala!

KUP ŽUPANIJSKOGA NOGOMETNOGA SAVEZA

VIHOR – ĐAKOVO CROATIA 4:5 (0:0; 0:0)

Jelisavac – Igralište Koreja. Gledatelja: 100. Sudac: Denis Plantosar (Darda). Pomoćnici: Dino Knez (Višnjevac) i Deni Grofelnik (Valpovo). Strijelci (penali): 1:0 Torčić,  1:1 Gregačević, 1:1 Pavlović promašuje, 1:2 Abramović, 2:2, Pinter, 2:3 Petričević, 3:3 Šoštarić, 3:4 Kolak, 4:4 Stranatić, 4:5 Matković.

VIHOR: Banović, Stranatić, Kubala, Stuparić, Pavlović, Pinter, Jović, Torčić, Šulava, Šoštarić, Potolovec. Trener: Marko Žigić.

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Bradarić, Matković, Gregačević, Rajčević (46. Abramović, Kolak, Stanušić, Bosak, Božičević (46. Petričević) , Jurić (46. Habada), Damjanović. Trener: Damir Lelas.

Prvo poluvrijeme prvoga kola nogometnoga Kupa županijskoga saveza između međužupanijskoga ligaša Vihora, trenutno trećeplasirane momčadi i trećeligaša Đakovo Croatije proteklo je u poprilično nezanimljivoj igri. Trener Lelas na teren je poslao kombiniranu momčad u kojoj nije bilo Abramovića, Petričevića, Habade i Boškovića. Najveći dio utakmice obje momčadi provele su na sredini terena tako da gledatelji nisu vidjeli baš previše izglednih prilika. Prvu priliku navijači su vidjeli u 15. minuti kada su domaćini najprije uputili udarac prema Jukiću, a nakon odbijene lopte domaći napadač ponovo je šutirao, međutim Jukić je odlično reagirao. Đakovčani su prvu pravu priliku imali u 43. minuti kada udarac završava preko gola.

U nastavku susreta trener Damir Lelas uveo je tri igrača (Abramović, Petričević i Habada9 i igra đakovačke momčadi dobila je jednu drugu dimenziju. Đakovčani su krenuli prema naprijed i zaredalo je nekoliko izglednih prilika. U 63. minuti Abramović je prošao domaću obranu, odigrao povratnu loptu do Petričevića koji ne pogađa Banovićevu mrežu. U 77. minuti nova prilika za Đakovčane. Abramović asistira za Petričevića, ovaj šutira, ali golman Banović boksa loptu u polje. Domaćini su jedinu priliku imali u 79.minuti kada domaći napadač s pet metara šutira, ali odlični Jukić spašava svoju mrežu. Posljednju priliku Đakovčani su imali u 84. minuti kada s ruba kaznenoga prostora Abramović pogađa stativu.

U lutriji kaznenih udaraca svih pet Đakovčana bilo je uspješno, a u drugoj seriji Pavlović je pogodio prečku.

Đakovčani su tako nastavili uspješan niz u kup natjecanju, ali su zbog crvenoga kartona za utakmicu u Koprivnici ostali bez Damjanovića.