Lider se spašavao u Mrzoviću, Vučevčani uvjerljivi protiv Dinama, Potnjanci remizirali u Đurđancima, Kešinčani “fenjer” prepustili Drenjancima, Lapovčanima bodovi protiv Vrbičana!

LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

REZULTATI 20.KOLA:

ZRINSKI (D) – KEŠINCI 1:3 (1.1)

Drenje—Igralište NK Zrinski. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Drenjančević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Marijan Petrović (37.), 1:1 Paradžik (38.), 1:2 Mijačević (54.—11 m), 1:3 Vojnović (90 +).

ZRINSKI (D): Mikešić, Hamzić, Kajtar, Hrvoje Petrović, Labudić, Marijan Petrović (78. Kristić), Fehir, Ikić, Krivošić, Šimić (67. Babić), DomagojPetrović. Trener: Mladen Junačko.

KEŠINCI: Benac, Anđelko Mijakić (75. Brnjetić), Čaleta, Paradžik, Kaatilović,Marijan Mijakić, Mijačević, Vojnović, Šajkunić (65.Kaptein), Jaman (89. Šerbeđić) .

U sudaru dviju pretposljednjih momčadi Kešinačni su  došli do sva tri boda i tako „fenjer“ prepustili Drenjancima. Za domaćina je sve krenulo po planu: u 37. minuti Drenjanci su golom Marijana Petrovića poveli 1:0 i time potvrdili svoju dominaciju. Međutim, slavlje domaćih navijača nije se niti stišalo, a gosti su izjednačili golom Antonija Paradžika.  Bio je to rezultat prvoga dijela.

U nastavku utakmice, gosti su u 54. minuti iz dosuđenoga kaznenoga udarca došli u vodstvo 2.1. Strijelac je bio Mijačević. Drenajnci su dokraja utakmice krenuli na sve ili ništa, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali napadači jednostavno nisu bili raspoloženi. U sudačkoj nadoknadi Kešinčani su iskoristili kontranapad i golom Vojnovića došli do konačnih 3.1.

SLAVONAC (Đ)  –  VELEBIT 2:2 (1:2)

Iako su Potnjanci u Đurđancima imali terensku inicijativu, nisu stvorili previše prilika za pogodak. Domaćini su u 35. minuti promašili kazneni udarac, ali odbijenu loptu domaći napadača posprema u mrežu Potnjanaca. U završnici prvoga poluvremena, točnije u 40.minuti Mario Djak Skeledžija postiže pogodak za 1:1, a u 45.minuti  Emanuel Rukavina postiže pogodak za potnjanskovodstvo2:1.

Domaćini u drugom poluvremenu postižu drugi pogodak za poravananje, a igrači Velebita dokraja susreta nisu uspjeli realizirati svoju terensku premoć. .Čak su uspjeli promašiti i kazneni udarac i tako se kući neplanirano vratiti sa samo jednim bodom.

DINAMO (TO) – VUČEVCI 1:4 (0:1)

Vučevčani su na put u tomašancekrenuli s jasnim ciljem: pobijediti i tako osluškivati rezultat u Mrzoviću gdje su gostovali vodeći Forkuševčani. Bila je to otvorena utakmica u kojoj su obje momčadiimali svije prilike. Gosti su prvi zaprijetili kada Pilipović pogađa vratnicu. Gosti dolaze u vodstvonakon slobodnoga udarca kojega je izveo Franko Mitrovići pogodiomrežu domaćegavratara.

U nastavku susreta  kapetan Vučevaca Siniša Blađekovićgalvomšaljeloptu u mrežu za vodstvo 2:0. Galičić je strijelac za 3:0, a tada se igra domaćin raspala.Ipak,domaćini,nakon izvedenogakornera,smanjuju rezultat na 1.3 da bi toni Pilipović postigao četvrti pogodak i time stavio točku na „i“ u Tomašancima.

NAPRIJED—JEDINSTVO 3:3 (3:1)

Mrzovićani su bili na pravom putu da iznenade vodeću momčad lige – Jedinstvo iz Forkuševaca. Naime, golovima Ivana Majhena, Stipe Turščaka i Tmislava hujberta vodili su s 3:1 i činilo se da je pobjeda osigruana. Međutim, Forkuševčani su u drugom dijelu pokazali zašto su najbolja momčad lige. S dva su pogotka došli do izjednačenja i osvajanja jednoga boda.

MLADOST (L) – RADNIK 2:0

SLOBODAN: SLAVONAC (PRESLATINCI)