Protiv Švicarke Ryder za finale!

JUNIORSKI ITF TURNIR MONTENEGRO OPEN 2018.

I četvrtu je pobjedu mlada đakovačka tenisačica Laura Mašić upisala je juniorskom međunarodnom turniru u crnogorskom Ulicnju. U četvrtfinalnom meču protiv Talijanke Sofije Rocchetti nije sve išlo glatko kao do sada. Naime, Talijanka je dobila prvi set s uvjerljivih 6:2. U tim trenucima Đakovčanki ništa nije polazilo za rukom, ali u drugom setu stvari su došle na svoje. Nakon oduzetoga servisa proradio je servis tako da je drugi set otišao na stranu đakovačke tenisačice. Bilo je 6:3. I u trećem setu Đakovčanka je imala inicijativu, diktirala je ritam igre, pogađala čiste poene i odlično servirala. Treći set završio je također 6:3. Ovom pobjedom Laura Mašić plasirala se u polufinale gdje ju sutra očekuje švicarska tenisačica Valentina Ryser, peta nositeljica turnira. U ovogodišnjoj sezoni na ITF turnirima Švicarka je odigrala 15 mečeva:devet je dobila, šest izgubila. U dosadašnjoj karijeri 43 pobjede i doživjela 27 poraza.

Za finale protiv Švicarke Ryser -Laura Mašić

Đakovačka tenisačica u sezoni je ostvarila 16 pobjeda i četiri poraza, a u dosadašnjoj karijeri omjer joj je 27/14.
Dakle, prema statističkim podacima bit će to izjednačen meč što i priliči jednom ovakvom turniru jer ipak se igra za finale.