Bjelovarčani bacili Đakovčane na rub ponora!

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

27. KOLO

ĐAKOVO CROATIA – BJELOVAR 0:1 (0:1)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Menđušić (Vinkovci). Pomoćnici: Franjo Vučko (Otok) i Marko Gašparić (Virovitica). Strijelci: 0:1 Barešić (6.).

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Matković (93. Brdarić), Bošković, Grgačević, Kolak, Bosak (83. Barišić Jaman), Božičević, Abramović, Barukčić, Jurić, Damjanović (59. Petričević). Trener: Damir Lelas.

BJELOVAR: Lebović, Munjiz Ribeiro, Nreca (71. Atlija), Hajdarović, Boseman, Kuprešak, Mamić (69. Đorić), Šanatap, Makopek Pušec, Barišić (85. Đipalo), Tominac. Trener: Alen Mrzelčki.

Jedina prilika Abramovića

Nažalost, đakovački nogometaši izgorili su u nastojanju da protiv Bjelovara dođu možda i do bodova spasa. Gosti su od samoga početka dali do znanja da će u Đakovu igrati otvoreno sa željom da dođu do sva tri boda. Domaćini u petoj minuti prvi prijete; dubinsku loptu u kazneni prostor Bjelovara uputio je Luka Matković, međutim, Florian Abramović bio je za sekundu prespor da prije golmana plasira loptu u mrežu. I odmah nakon toga, uslijedio je hladan šok za đakovačke navijače. Bjelovar je poveo nakon akcije po desnoj strani, ubačena je lopta na prvu vratnicu gdje se našao Luka Barešić koji pogađa Jukićevu mrežu. Ovaj pogodak potpuno je poremetio đakovačku igru u kojoj nije bilo suvislosti niti organiziranih akcija. Jednostavno, domaći su igrači pokušavali s preskakanjem igre što su gostujući braniči s lakoćom otklanjali. Najbolju priliku domaći su igrači imali u 32. minuti kada je Tomas Grgačević uposlio Floriana Abramovića koji na rubu kaznenoga prostora vara bjelovarskoga golmana Lebovića, šutira, ali u bloku se našao Hajdarović koji sprječava poravnanje rezultata. Do odlaska na odmor igra se odvijala na sredini terena tako da niti jedni niti drugi nisu imali izglednijih prilika.

Domaća igra bez igre!

U nastavku susreta, gosti su opasno zaprijetili u 47. minuti kada je loptu iskosa s lijeve strane primio Pejo Kuprešak, lob udarcem pokušao je prevariti golmana Jukića, ali lopta je završila preko gola. Nakon toga, ništa se važnije nije događalo. Đakovčani su stihijski pokušavali doći do bjelovarskoga gola, a gosti su svoju priliku čekali iz kontranapada. U takvoj igri Đakovčani su u 64. minuti ostali bez Tomislava Boškovića kojemu je sudac Ivan Menđušić pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu. Nakon toga, igra Đakovo Croatije u potpunosti se raspala, a gosti su mirnom igrom sačuvali minimalnu prednost vrijednu tri boda.

Ovim porazom Đakovo Croatia dovela se u težak položaj. Belišćani su pobijedili Međimurje i po broju bodove se izjednačili s Đakovčanima. Slavonija također ima 25 bodova, a Varteks sutra igra utakmicu na svom terenu protiv BSK-a iz Bijeloga Brda.
U sljedećem 28. kolu Đakovo Croatia ide na gostovanje u Oriovac.