Satničani dominirali na Mačkamami!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

27. KOLO

MURSA – MLADOST (ĐS) 1:4 (0:2)

Osijek – Igralište Mačkamama. Gledatelja: 100. Sudac: Fran Jerbić (Osijek). Pomoćnici. Ivan Bešlić (Belišće) i Darijan Kovačević (Donji Miholjac). Strijelci: 0:1 Burazin (8.), 0:2 Burazin (38.), 0:3 Stipanović (54.), 0:4 Drmić (61.), 1:4 Štetić (68. – 11m).

MURSA: Vuković, Grgić, Ćebo (74.Sužnjević Deitrich), Gradištanac, Vujić, Nebes (32. Šuba), Dragić (57.Ermenić), Štetić, Grlić (62. Lipovac), Dragičević, Krišto (46.Rupčić). Trener: Ognjen Vojnović.

MLADSOST (ĐS): Gansberger, Bikić (62. Barišić-Jaman), Akrap, Subašić (62. Novaković), Majstorović, Žonka, Denić, Radnić (74. Čutura), Burazin, Bojanović (67. Janković), Stipanović (57. Drmić). Zrener: Ivan Denić.

Nogometaši Mladosti opravdali su ulogu favorita protiv Murse koja se već oprostilia od prvoligaškoga statusa.
Osječani su imali prvu priliku već u šestoj minuti. Dragičević je prošao po lijevoj strani,šutirao, ali Gansberger je bio na mjestu. Nakon toga, kreće serija Satničana. U osmoj minuti rezultat na semaforu se promijenio. Gosti su poveli 1:0. Nakon odlične akcije koju je započeo Bojanović ubacivanjem do Denića, satnički veznjak na drugoj stativi pronalazi Burazina koji pogađa za 1:0. U 11. minuti Žonka je topovski šutirao s udaljenosti od 40 metara, ali zatresla se prečka. U 19. minuti na sceni je Domagoj Stipanović koji vara svoga čuvara, ali puca preko gola. U 19. minuti nova opasnost u osječkom kaznenom prostoru. Bojanović dodaje do Burazina koji puca ravno u golmana. U 38. minuti gosti su povećali svoje vodstvo. Raspoloženi Dino Burazin prošao je po lijevoj strani, ubacio loptu na drugu stativu, a domaći igrač Gradištanac pogađa vlastitu mrežu.

Satničani su dominirali tijekom cijele  utakmice

U nastavku utakmice prvu priliku za Satničane imao je Radnić koji izvodi slobodan udarac s 20 metara, ali puca ravno u golmana Vukovića. U 56. minuti iskusni Domagoj Stipanović vara svoga čuvara i pogađa suprotni kut Mursinoga gola za 3:0. U 62. mnuti Burazin u priliku gura Radnića, ali golman brani njegov udarac.

U 61. minuti vidjeli smo doista gol koji bi se mogao vrtiti u raznim sportskim emisijama. Golman Vuković izbacivao je loptu iz ruke, pogodio Drmića loptom u glavu, a ona se odbila u mrežu Murse. Domaćini su uspjeli postići počasni pogodak. U 68. minuti Barišić-Jaman napravio je prekršaj nad Dragičevićem, a siguran realizator najstrože kazne bio je Štetić.
Nakon toga, Satničani nastavljaju s napadima. U 76. minuti Drmić puca s 12 metara, ali golman brani. U 82. minuti Žonka dugačkom loptom pronalazi Burazina koji vara golmana i tada na opće ćuđenje svih promašuje prazna vrata. Posljednju priliku gosti su imali u 87. minuti. Burzain je pronašao Novakovića koj izlazi sam pred Vukovića, ali mu osječki golman brani udarac

Pobjednički pozdrav nogometaša Mladosti na Mačkamami

Sve u svemu, domainacija Satničana bila je primjetna tijekom cijele utakmice, a gosti se putpuno zasluženo kući vraćaju sa sva tri boda.