Đakovčani protiv Siska propustili polufinale, danas za peto mjesto protiv Dubrave!

PRVENSTVO HRVATSKE ZA MLAĐE KADETE (RUKOMETAŠE ROĐENE 2002. I MLAĐE)

U Poreču su se sastale najbolje momčadi mlađih kadeta (rukometaša rođenih 2002.i mlađih) koji su odlučivali o prvaku Hrvatske. Među njima nalaze se i mladi đakovački rukometaši koji su natjecanje počeli u skupini D zajedno s PPD Zagrebom, Zametom i Ribola Kaštelom.
U grupi su Đakovačni ostvarii jednu pobjedu i doživjeli dva poraza te su kao drugoplasirani ušli u borbu za plasman od prvoga do osmoga mjesta.

PPD ZAGREB – ĐAKOVO 24:17 (13:5)

PPD ZAGREB: Tin Konrad, Len Jutriša 2, Leon Klarić 3, Jakov Neralić 2, Dominik Grdović, Matteo Maćaš, Luka Leskovec 11, Ivan Goluža 1, Mislav Turčić,Lukša Missoni 1, Mislav Trninić 1, Matej Svržnjak 1, Pavo Trgovčević 2, Lukas Pandža, David Staković, Ivan Tintor.

ĐAKOVO: Matej Serdarević, Marin Božičević 1, Ivan Stipić 5, Stjepan Dramac 1, Lovro Gregačević, Luka Poplašen 6, Karlo Mesić, Petar Jarčević, Kristijan Tokić, Fran Kokanović, Toni Pešut, Luka Majstorović, Filip Orlović, Manuel Relatić, Luka Jukić, Filip Ćorić. Trener: Boris Lubar.

Zagrebaši su na počtku utakmice poveli 4:0 i već tada je bilo jasno da će bodovi ostati na njhovom kontu. Do odlaska na odmor Zagrebaši su došli do visokoga vodstva 13:5.
U nastavku su susreta Đakovčani uspjeli održavati rezultatski zaostatak, dapače drugo poluvrijeme dobili su rezultatom 12:11. U đakovačkim redovima najefikasniji Luka Poplašen sa šest i Ivan Stipić s pet pogodaka.
2. KOLO

ĐAKOVO – ZAMET 22:17 (11:5)

ĐAKOVO: Matej Serdarević, Marin Božičević 3, Ivan Stipić 4, Stjepan Dramac, Lovro Gregačević, Luka Poplašen 10, Karlo Mesić 1, Petar Jarčević 1, Kristijan Tokić, Fran Kokanović, Toni Pešut, Luka Majstorović, Filip Orlović, Manuel Relatić, Luka Jukić 3, Filip Ćorić. Trener: Boris Lubar.

ZAMET: Marko Jonjić, Luka Borović, Jakov Škarica, Ivan Jurčević, Ivan Smojver 1, Jan Hadžić, Tino Viskić, Tino Štakić, Matija Potočnjak 1, Antonio Dizdar 6, Dean Pičuljan 2, Ante Devčić, Andrej Juričević 1, Marko Pikec 2, Antonio Kezić 2.

Najbolju utakmicu na turniru Đakovčani su odigrali protiv Riječana. Nako početnoga ispitivanja snaga i rezutlata 4:4, Đakovačni serijom golova odlaze na 11:5. U tim trenucima, na đakvoačkim vratima bio je odlični Filip Orlović koji je “skinuo” nekoliko teških udaraca riječh rukometaša. I u drugom poluvremenu Đakovčani su dominirali, imali su prednost od osam pogodaka, ali tada se bude Riječani i uspijevaju smanjiti zaostatak na minus 4 (14:10), da bi u 36. minuti bilo 17:14. Međutim, Đakovačni su mirnom igrom utakmicu priveli kraju i zasluženo došli do pobjede.

3. KOLO

RIBOLA KAŠTELA – ĐAKOVO 22:20 (10:9)

RIBOLA KAŠTELA:Ivan Jurić, Josip Džakula 1, Karlo Čajić 2, Petar Dragun, Marko Nikolić 3, Antonio Vidošević 6, Ante Jerković, Marko Milković 5, Dominik Radnić, Ante Taraš, Josip Malnar 3, Mihovil Kojundžić, Josip Čičmir 2, Nikola Andabak, Lovre Poljak, Ivan Teklić.

ĐAKOVO: Matej Serdarević, Marin Božičević 2, Ivan Stipić 7, Stjepan Dramac, Luka Poplašen 7, Karlo Mesić 3, Lovro Gregačević, Petar Jarčević 1, Kristijan Tokić, Fran Kokanović, Toni Pešut, Luka Majstorović, Filip Orlović, Manuel Relatić, Luka Jukić, Filip Ćorić: Trener: Boris Lubar.

Đakovčani su prije utakmice protiv Kaštelana znali da mogu izgubiti s manje od četiri pogotka i da će u finalnu skupinu. Đakovčani su krenuli vodstvom 4:2, ali Kaštelani preokreću rezultat u svoju korist 7:5. Međutim, raspoloženi Ivan Stipić postiže dva pogotka za poravnanje 9:9, ali ipak Ribola odlazi na odmor s minimalnih 10:9.

U nastavku susreta, Kaštelani su uspjeli doći do željenih četiri gola (14:10), ali su Đakovačni smanjili razliku na minus dva i nju održavali do samoga kraja utakmice. I plasman među najboljih osam je tu!
Ponovo su najbolji đakovački pojedinci bili Poplašen i Stipič, svaki je postigao po sedam pogodaka.

PPD Zagreb kao prvoplasirani i Đakovo drugoplasirani ušli su u burbu za plasman od prvoga do osmoga mjesta dok su Riječani i Kaštelani u borbu za poredak od evetoga do 16. mjesta.

POLUFINALNA SKUPINA 2

SISAK – ĐAKOVO 22:20 (10:13)

SISAK: Marko Milutinović, Rok Malin 7, Marko Perković 6, Enis Krličević 2, Danijel Gnjatić 3, Matej Komljenović, Tin Huremović, Dominik Hajduk, Toni Huremović, Mislav Jurišić, Karlo Mikčić, Roko Grbeša, Matteo Ražić 4, Karlo Tutić.

ĐAKOVO: Matej Serdarević, Marin Božičević 3, Ivan Stipić 5, Stjepan Dramac 1, Luka Poplašen 6, Karlo Mesić 3, Lovro Grgačević, Petar Jarčević 1, Kristijan Tokić, Fran Kokanović, Toni Pešut, Luka Majstorović, Filip Orlović, Manuel Relatić, Luka Jukić 1, Filip Ćorić. Trener: Boris Lubar.

Dugo će mladi đakovački rukometaši prepreičavati utakmicu protiv Siska jer su izgubili već dobivenu utakmicu. No, to je rukomet! Đakovčani su tijekom prvoga poluvremena imali minimalnu prednost, a u završnici su došli do plus 3 (8:5) da bi na odmor igrači trenera Borisa Lubara otišli s vodsvom 12:9.
Na otvaranju drugoga poluvremena Đakovčani imaju plus 4 (14:10), ali tada se bude Sisčani koji u 32. minuti stižu do 17:17. U uzbudljivoj završnici, kod rezultata 19:19, igrači Siska napravili su seriju 3:0 i došli do 22:19, a tek pogodak Petra Jarčevića doveo je do konačnih 22:20. Šteta jer Đakovčani su bili tako blizu plasmanu među četiri najbolje momčadi u Hrvatskoj. Ovako im ostaje borba za peto mjesto.
Ponovo najbolji u đakovačkim redovima Luka Poplašen sa šest i Ivan Stipić s pet pogodaka.

Dugo će Đakovčani pamtiti utakmicu protiv Siska

SENJ – ĐAKOVO 19:21 (12:13)

SENJ: Domagoj Perišić, Damjan Čulinović 2, Fean Jančić 1, Ivan Barbić 12, Matija Lapac, Mateo Cvjetković 2, Niko Dumičić, Roberto Prpić, Šime Žunić, Dino Samaržija, Aris Andreškić 1, Luka Antekolović 2, Fran Medarić.

ĐAKOVO: Matej Serdarević, Marin Božičević 4, Ivan Stipić 7, Stjepan Dramac, Luka Poplašen 4, Karlo Mesić, Lovro Grgačević, Petar Jarčević 2, Kristijan Tokić, Fran Kokanović, Toni Pešut, Luka Majstorović 1, Filip Orlović, Manuel Relatić 1, Luka Jukić 1, Filip Ćorić. Trener: Boris Lubar.

U susretu koji je odlučiova koja će momčad u borbu za peto, a koja za sedmo mjesto, Đakovačni su imali više snage i hrabrosti te su u samoj završnici uspjeli doći do pobjede. U prvih dvadeset minuta niti jedna momčad nije stvorila veću prednost. Tek u završnici prvoga dijela, golovima Marina Božičevića Đakovčani dolaze do 12:10, ali na odmor ipak odlaze s jednim golom viška ((13:12).
U nastavku susreta, Đakovčani s tri uzastopna gola (dva gola Stipića i jedan Poplašena) odlaze u vodstvo 16:12 i tada se činilo da je optor Senjana slomljen. Međutim, protivnici uspijevaju smanjiti razliku na minus 1 (20:19), ali deset sekundi prije kraja Manuel Relatić postiže pogodak za konačnih 21:19.

U đakovačkim redovima najbolji strijelci bio je Ivan Stipić sa sedam, a Luka Poplašen i Marin Božičević dodali su po četiri pogotka.

Posljednjega dana prvenstva, rukometaši Đakova će u 12 sati igrati utakmicu za peto mjesto, a protivnici će im biti rukometaši Dubrave.