Ključni jurjevski bodovi za naslov prvaka!

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA SLAVONIJE I BARANJE

27. KOLO

DARDA – ZRINSKI(J) 1:2 (1:2)

Darda Igralište Darda. Gledatelja: 100. Sudac: Darko Novoselnik (Belišće). Pomoćnici: Dino Knez (Osijek) i Dino Grofelnik (Valpovo). Strijelci: 1:0 Kovač(6.), 1:1 Antonio Kerovec (14.), 2:1 Kukučka 41.).

DARDA: Petrović, Križić, Pandurević, Domagoj Grgić, Kajtazi, Marijanac, Marin Grgić (58. Marić), Omrčan, Dominković, Kovač, Bartolović.

ZRINSKI(J): Pintarić, Mihaljević, Fehir, Bagarić,Kovačević (83. Krešimir Galić), Lukačević (87. Lučić), Grbeša (65. Živković), Antonio Kerovec, Majdiš, Šinko, Kukučka (90. Marošević). Trener: Damir Išasegi.

Ovo je možda i ključna pobjeda Jurjevčana u borbi za naslov prvaka. Naime, Sloga je u Našicama osvojila tek bod tako da su Jurjevčani sada svojim pratiteljima pobjegli na velika četiri boda. A podsjetimo da će Zrinski u sljedeća dva kola biti domaćin, a u posljednjem kolu gostovati u Jelisavcu. Dakle, sve je u rukama Jurjevčana.
Nakon teške i iscprljujuće utakmice u Kupu NK Đakovo protiv Šokadije igrači Zrinskoga pronašli su svježine i snage da u Dardi odigraju odličnu utkamicu. Iako su već u šestoj minuti, nakon centaršuta, primili pogodak (kovač), to nije poremetilo igru Jurjevčana već oni kreću odlučno s namjerom da što prije dođu do izjednačenja. U 14. minuti Grbeša je asistirao Antoniju Koerovcu koji s dvadesetak metara pogađa mrežu Darde. Gosti su bolja momčad, a to im donosi vodstvo. Akciju je započeo Kovačević koji pronalazi Šinka, a ovaj ubacuje do Janika Kukučke koji glavom pogađa Petrovićevu mrežu.

U drugom poluvremenu, Jurjevčani dominiraju terenom, žele osigurati pobjedu, ali mnoštvo odličnih prilika nije završilo u domaćoj mreži. Kukučka promašuje čiste prilike u 56. i 78. minuti, Bagarić upućuje dva udarca s dvadesetak metara, ali golman Petrović brani, Kovačević u 70. i Živković u 83. minuti ne pronalaze put do protivničke mreže.
Trener Damir Išasegi kratko je komentirao pobjedu u Dardi: Ovo je važna pobjeda koja je došla “pod moraš”. Sada je puno lakše, imamo četiri boda više od Sloge i vjerujem da ćemo u sljedeće dvije domaće utamice riješiti pitanje prvaka. Treba spomenuti da momačad Darde punih jedanaest domaćih utakmica nije izgubila, a mi smo evo prekinuli taj niz, zaključio je vidno raspoloženi jurjevski trener.