Kuševčani preokrenuli u nastavku!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

27. KOLO

TORPEDO – VILJEVO 2:1 (0:0)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 150. Sudac: Denis Plantosar (Darda). Pomoćnici: Mario Markotić (Osijek) i Marin Prigl (Čeminac). Strijelci: 0:1 Yakubu (52.), 1:1 Klemen (61.), 2:1 Antinac (71.).

TOREPDO: Vuksanović, Beljan, Josip Čuić, Delić, Klemen, Babić, Radoš, Milardović, Antinac, Branimir Ivanda, Bošković. (Vinković, Cicvarić, Kušević, Mislav Ivanda, Dino Čuić, Domagoj Kušević). Trener: Josip Milardović.

VILJEVO: Knežević, Golub, Senković, Cerovečki, Kodrić, Kovačević, Vincetić, Yakubu, Mančić,Franc, Ivić.

Novi bodovi protiv Viljeva – NK Torpedo

Gosti iz Viljeva vode tešku borbu za opstanak i u Kuševcu nisu imali izbora: morali su igrati na pobjedu. Takvim pristupom bili su ravnopravan protivnik u prvom poluvremenu koje je završilo bez pogodaka.  Početkom drugoga poluvremena, točnije u 52. minuti golom Yakubua gosti su došli u vodstvo.  Naime, Yakubu je primio jednu netočno dodanu loptu kuševačke obrane, oslobodio se svojih čuvara i izlazi sam pred golmana Vuksanovića. Uslijedio je prizemni udarac, kuševački golman uspio je vrhovima prstiju loptu odbiti, ali ona je ipak završila u mreži. To je primoralo domaćine na aktivniju igru prema protivničkim vratima. Klemen je u 61. minuti iskoristio neodlučnost viljevske obrane koja je oklijevala s izbijanjem lopte iz svoga kaznenoga prostora. Na loptu je natrčao Branko Klemen i pogodio lijevi kut viljevskoga gola. U 71. minuti Torpedo je došao do drugoga gola. Oštru loptu na visinu peterca ubacio je Bošković, opet je gostujuća obrana bila neodlučna, to je iskoristio Antinac koji glavom pogađa mrežu. Dokraja utakmice Kuševčani su imali još nekoliko izglednih prilika, a ulaskom mladoga Domagoja Kuševića igra Torpeda dobila je na probojnosti. Pred kraj utakmice pobjegao je po desnoj strani svojim čuvarima, ubacio loptu u kazneni prostor gdje Milardović glavom puca, ali golman Knežević odličnom intervencijom spašava svoj gol.
Ovom pobjedom Torpedo se popeo na sedmo mjesto s 46 bodova.