CB Click na Matićev pogon, Starsima druga pobjeda, Antonio Kerovec za prve bodove Escape Caffea, Sense Bar uvjerljiv protiv “Sokaka”, Old Barovci bolji od Otvarača!

DRUGA LIGA ĐAKOVAČKIH KAFIĆA 2018.

2. KOLO

ESCAPE CAFFE – CB ĐAKOVŠTINA KAMEN ŠTIMAC 6:4 (3:0)

Escape Caffe u prvom je kolu doživio pomalo neočekivan poraz tako da su u drugoj utakmici protiv CB Đakovštine Kamen Štimac od samoga početka krenuli napadački što im je donijelo i vodstvo 3:0. Seriju pogodaka u prvom poluvremenu otvorio je Domagoj Ivić koji i nije baš bio previše zaslužan za postignuti pogodak. Naime, pogrješkom golmana, Ivić je dobio poklon loptu koju je samo proslijedio u praznu mrežu. Nakon toga, redale su se akcije pred “štimčevim” golom, a na 2:0, nakon uigrane akcije, povisio je Ivan Radnić. Udarcem s osam metara Antonio Kerovec pogodio je mrežu CB Đakovštine za kraj prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, CB Đakovština Kamen Štimac se budi, a Stjepan Kušević smanjuje rezultat na 1:3. Bolju igru “štimčevi” su okrunili i drugim pogotkom čime su utakmicu uveli u zanimljive vode. Strijelac drugoga pogotka bio je Nikola Andrić koji je pucao s pola igrališta, a golman Escapea je, na opće ćuđenje svih, pustio loptu miseleći da ide u gol aut. To je bio znak za uzbunu u Escapeu. Antonio Kerovec šutira s pola igrališta i pogađa golmanov desni kut za 4:2. Đakovština gubi dah, a brza dodavanja Ivić – Kerovec golom završava Ivan Novoselić. Ipak, CB Đakovštine se ne predaje već Nikola Andrić udarcem s desetak metara smanjuje rezultat na 3:5, ali stvari na svoje mjesto vraća najboji igrač susreta Antonio Kerovec koji postiže svoj treći pogodak. U završnici utakmice Danijel Kovač postiže gol za konačnih 6:4.

PAM PAM – CAFFE BAR STARS 2:4 (1:2)

U prvom poluvremenu vidjeli smo izjednačenu utakmicu u kojoj su igrači Pam Pama imali bolje prilike za pogodak. Međutim, nekoliko njihovih udaraca završilo je pored ili preko vratnice. Međutim, iskusni “starsi” čekali su “svojih pet minuta” i dočekali. Marko Stepić završava uigranu akciju sigurnih udarcem u protivničku mrežu za 1:0. Ali, odmah u sljedećem napadu dosuđen je kazneni udarac za Pam Pam. Siguran realizator bio je Domagoj Sesar.”Starsi” su polako stezali obruč oko gola Pam Pama i do odlaska na odmor uspjeli su postići drugi pogodak. Nakon slobodnoga udarca lopta je brzo prebačena do Tonija Jarića koji pogađa prvi kut protivničke mreže.

Iskusni CB Click do druge pobjede

U nastavku utakmice topovskim udarcem Zdravko Degmečić povećao je vodstvo na 3:1 i tada je otpor Pam Pama polaka opadao. Slobodan udarac sa sedam metara izveo je Marko Stepić; jednostvano, propucao je živi zid i doveo svoju momčad dovodstva 4:1. Za konačnih 4:2 u završnici utakmice pobrinuo se Marinko Hip.

CAFFE BAR CLICK – CAFFE BAR CAMEL 6:3 (2:3)

One Man Show – Ivan Matić (bijeli dres) za preokret

U sudaru dvaju kafića bolje su prošli 2clickovci”. Iako tijek utakmice ne sugerira tako uvjerljivu pobjedu kakva je ona bila na kraju. Doduše, vodeća momčad nakon prvoga kolapovela jegolom Pejića, ali ubrzonakon toga, MateoBenić topovskim udarcem sa šest metaraporavnava rezutlat na 1:1. “Camelovci” su poveli 2:1 akcijom iz kornera. Dodanu loptu Mateo Benić proslijedio je u praznu mrežu. Njegov drugi pogodak za privremeno vodstvo. Ali,Pejič postiže svoj drugi pogdoak za 2:2. U samoj azvršnici prvoga dijela Kristijan Barukčić šutira s desetak metara i pogađa pritvničku mrežu.
Nastavak utakmice donio nam je “One Man Show”. Ivan Matić,igrač Šokadije, napravio je preokret. Postigao je tri pogotka za vodstvo “Clicka” 5:3. Njemu se pridružio Knce koji postiže šesti pogodak čime je uktakmica zaključena.
OTVARAČ ĐAKOVO – OLD BAR 2:3 (1:1)

OLD BAR

OTVARAČ  ĐAKOVO

U drugom kolu sastale su se dvije simpatične momčadi koje mali nogomet igraju za svoju dušu. Jednostavnošću i lakoćom posebno plijene Otvarači koji su na golu imali izuzetno raspoloženoga Božidara Oršolu. Već u drugoj minuti Old Barovci su imali kazneni udarac, ali Oršola brani udrac Renata Jankovića. Taj trenutak dao je dodatnu snagu “otvaračima” koji su golom Davora Škalića poveli 1:0. Međutim, slavlje “otvarača” nije dugo trajalo jer samo minutu kasnije ubačenu loptu pred gol glavom je u mrežu proveo Mateo Drmić. Za 1:1. Do kraja prvoga poluvremena, Old Bar imao je više od igre, ali “otvarači” su na golu imali “hobotnicu sa stotinu ruku” Božidara Oršolu.
Mladi i trkački moćniji Old Barovci nastavili su u drugom poluvremenu s pritiskom, a akciju po desnoj strani preciznim udarcem završio je Mario Ćurić za vodstvo 2:1. Kada su se “otvarači” otvorili uslijedio je i treći pogodak Old Bara. Kontru je završio Stjepan Gurdon. Dvije minute prije kraja, Tomislav Ćališ postiže pogodak za smanjenje vodstva na 2:3, ali do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.

Ipak za gol bolji – Old Star

SENSE BAR RUNOLIST DIDI – RESTORAN SOKAK   6:1 (3:0)

Branitelji naslova Sense Bar Runolist Didi poigrali su se s Restoranom Sokak. Doduše,Sokak je bio hendikepiran neigranjem Ratarovoga brazilskoga tria što je olakšalo pobjedu Sensea. U prvom poluvremenu Sensovci su poveli 3:0 i tako usmjerili utakmicu u svoju korist. Do kraja utakmice postigli su još tri pogotka, aRestoran Sokak postigao je počasni pogodak.

Najraspoloženiji napadač u redovima Sense Bara Runolist Didi bio je Ivo Horvat, strijelac tri pogotka, po jednom su se u listu strijelaca upisali Vedran Štrk, Josip Mišić i Jura Karin. Strijela za restoran Sokak bio je Antonio Bala.

Sutra se Liga nastavlja utakmicama trećega kola.