Jedinstvo korak do naslova, Vučevčani uvjerljivi protiv Slavonca, Potnjancima općinski derbi, Lapovčani bolji od Kešinčana, Preslatinčani lako s Radnikom!

LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

Samo su dva kola do krjaa lige Nogometnog središta Đakovo. Ukoliko Jedinstvo kod kuće pobijedi Dinamo iz Tomašanaca u posljednjem kolu gostuje u Đurđancima, i prema svemu sudeći, to je najlakši put do naslova prvaka. Vučevci će u ovom kolu upravo ugostiti Slavonac, a zatim u posljednjem kolu čekati kiks Jedinstva gostujući u Drenju. Potnjanci će ugostiti susjede iz Drenja, a Kešinčani će ugostiti Lapovčane. Ovo kolo odmaraju Mrzovićani.

21. KOLO

JEDINSTVO – DINAMO (TO) 4:1

Lider prvenstva na svom je terenu upisao očekivanu pobjedu protiv Tomašančana i tako se još jedan korak približio osvajanju naslova prvaka. S nova tri boda Jedinstvo je na prvom mjestu s 48 bodova, dva više od drugoplasiranih Vučevčana. U posljednjem kolu Forkuševčani gostuju u Đurđancima gdje bi trebali proslaviti titulu prvaka i povratak u Drugu županijsku ligu.

Korak do naslova – NK Jedinstvo Forkuševci

VUČEVCI – SLAVONAC (Đ) 7:1 (4:0)

Utakmica između Vučevaca i Slavonca iz Đurđanaca odlučna je već u prvih pola sata kada je rezultat već bio 4:0 za domaćine. Seriju su Vučevčani otvorili već u četvrtoj minuti kada je Erceg jedanaesterac pretvorio u domaće vostvo 1:0. U 11. minuti već je bilo 2:0, a strijelac je bio Topolović. U samo pet minuta Vučevčani su postigli još dva pogotka. Igrala se 25. minuta kada Pilipović postiže treći, a pet minuta kasnije Mitrović zaključuje prvo poluvrijeme rezultatom 4:0.
Na otvaranju drugoga poluvrmenea, točnije u 49. minuti Pilipović postiže peti pogodak. Gosti su uspjeli smanjiti rezultat na 5:1, ali do kraja susreta Erceg postiže svoj drugi pogodak za 6:1, a drugim pogotkom Pilipović zaključuje konačnih 7:1
Ovom pobjedom Vučevčani su osigurali drugo mjesto, a u posljednjem 22. kolu očekuje ih gostovanje u Drenju.

VELEBIT – ZRINSKI (D) 3:0 (2:0)

Potnjanci su u općinskom derbiju potvrdili da su u ovom trenutku bolja momčad od Drenjanaca. Već u 13. minuti zatresla se gostujuća mreža. Marko Svalina točnom je loptom pogodio Marija Djaka Skeledžiju koji glavom pogađa gostujuću mrežu. Nakon postignutoga gola, domaćini su imali još dvije izgledne prilike, ali drenjski golman bio je na visini zadatka. Do 40. minute igralo se na sredini terena tako da nije bilo opasnijih prilika niti pred jednim golom, a u završnici domaćini dolaze do drugoga gola. Opet je na sceni Mario Djak Skeledžija koji prolazi kroz obranu Zrinskoga i asistira prema Novaku kojemu nije bilo teško zatresti mrežu.
U nastavku susreta, gosti su sredinom drugoga poluvremena imali dvije odlične prilike, ali je golman Rukavina bio na mjestu. U 75. minuti Ivan Tiborc pobjegao je gostujućoj obrani i postavio konačnih 3:0. Uvjerljiva i zaslužena pobjeda Velebita.

KEŠINCI – MLADOST (L) 1:4

Lapovčani su na kraju prvenstva ušli u formu. U Kešincima su upisali petu prvenstvenu pobjedu koja ih je dovela do osmoga mjesta. Kešinčani će i dalje ostati na devetom mjestu.

RADNIK – SLAVONAC (P) 1:6

Domaćini su utakmicu protiv vrlo dobrih Presatinčana počeli sa samo devet igrača tako da su tijekom cijeloga susreta bili neravnopravan protivnik. To potvrđuje i konačni rezultat. Gosti su dominirali tijekom cijele utakmice, postigli su šest pogodaka, a domaćini su u 90. minuti golom Vedrana Žilića uspjeli postići počasni pogodak.

SLOBODAN: NAPRIJED