Kovačević i Grbeša riješili Tenjce!

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA SLAVONIJE I BARANJE

ZRINSKI (J) – SLAVONAC  2:1 (2:1)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 100. Strijelci:0:1 Rebrina (5.), 1:1 Kovačević (14. – 11 m), 2:1 Grbeša (35.).

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Fehir, Bagarić, Kovačević, Lukačević, Mihael Kerovec (89. Lučić), Antonio Kerovec (85. Živković), Majdiš, Šinko (84.Dokanović), Grbeša (54. Galić). Trener: Damir Išasegi.

SLAVONAC: Bašić, Čaić, Škarica, Radojčić, Ileš (65.Bošnjak), Rebrina (74. Grgić), Balaš (59.Vladić), Nađ (54. Oreč), Musa, Bilušić, Pranjić

Nogometaši Zrinskoga, teže od očekivanoga, upisali su novu pobjedu koja ih je dovela korak do osvajanja naslova prvaka. Važnost utakmice donijela je određenu dozu nervoze u jurjevskim redovima, a to su iskoristili gosti iz Tenje koji su u šestoj minuti golom Rebrine poveli 1:0. Međutim, taj pogodak nije previše djelovao na Jurjevčane jer su oni već u 14. minuti došli do izjednačenja. Ubačenu loptu s boka, branič Slavonca zaustavio je rukom, a siguran realizator najstrože kazne bio je Pavo Kovačević. Domaćini su uspjeli u 35. minuti doći do vodstva. Nakon proigravanja Antonija Kerovca prema Kovačeviću, jurjevski napadač ubacuje loptu do Nevena Grbeše koji mirno pogađa tenjsku mrežu.

U drugom poluvremenu, Jurjevčani su pokušavali podebljati svoje vodstvo, međutim, na tenjskim vratima stajao je odlični golman Josip Bašić koji je obranio barem šest teških udaraca.

Ovom pobjedom Jurjevčani i dalje drže prednost od četiri boda u odnosu na Slogu iz Nove Gradiške. U pretposljednjem kolu Jurjevčani dočekuju Vuteks Slogu i to bi mogla biti utakmica u kojoj će Zrinski proslaviti naslov prvaka i ulazak u Treću hrvatsku nogometnu ligu Istok.