Nastavlja se đakovački hod po mukama!

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ORIOLIK – ĐAKOVO CROATIA  3:0 (1:0)

Oriovac – Igralište Oriolik. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Župan (Bjelovar). Pomoćnici: Mario Lončar (Čačinci) i Barbara Volenik Vidović (Milanovac). Strijelci: 1:0 Stubičan (15.), 2:0 Milinković (69.), 3:0 Milinković (88.).

ORIOLIK: Herceg, Jozić (62. Milinković), Marušić, Vrljić (29. Ferić), Jurić, Marinović, Barišić, Lucić, Staković (83. Kuzmić), Stubičan, Đerek.  Trener: Braslav Ostojić.

ĐAKOVO CROATIA: Begović, Barišić Jaman, Rajčević, Kolak, Petričević (71. Habada), Bosak, Božičević (55. Brdarić), Abramović, Barukčić, Jurić (86. Magić), Damjanović, Trener: Damir Lelas.

Cibalia dodatno komplicira situaciju oko opstanka

Najgori mogući scenarij, što se tiče đakovačkih nogometaša, dogodio se u Oriovcu gdje su domaćini slavili s uvjerljivih 3:0 i time i teoretski osigurali opstanak u ligi. Dok će Đakovčani, očito, do posljednjih minuta strahovati za svoj status jer i dalje ostaju na 25 bodova dok su Požežani pobjedom protiv Čepina došli do 28 bodova. A upravo se te dvije momčadi sastaju u 29. kolu. I sada je stvar vrlo jasna: Đakovčanima samo pobjeda protiv Slavonije daje nade u opstanak. Doduše, u opasnoj zoni su još i Belišćani s 25 i Varteks s 23 boda, ali oni sutra (nedjelja) imaju teška gostovanja u Bijelom Brdu i Ivankovu. Doduše, situacije je jučer zakomplicirala i činjenica da je sada već bivši prvoligaš Cibalia izbačena i iz druge lige te će od jeseni i oni u trećeligaško društvo.  A Osijek i BSK iz Bijeloga Brda trebaju ući u drugu ligu… Dakle, puno je kombinacija, ali jedno je sigurno: utakmica protiv Slavonije bit će ključna u borbi za đakovački opstanak.

Stubičan iz slobodnjaka otvorio, a Milinković zatvorio oriovačku seriju!

Đakovčani su u Oriovcu krenuli s zatvorenijom varijantom gdje su domaćinu prepustili terensku inicijativu  čekajući priliku iz kontranapada. Međutim, u 15. minuti domaćini su se radovali jer je Stjepan Stubičan iz slobodnoga udarca zatresao Begovićevu mrežu. U nastavku susreta, domaćini su pogodili s izmjenama. U 62. minuti u igru je umjesto  Jozića ušao Milinković i on se pokazao kao ključni igrač u rješenju utakmice. U 69. minuti doveo je Oriovčane u toliko željeno vodstvo 2:0 da bi u samoj završnici, točnije u 88. minuti postigao svoju drugi pogodak za konačnih 3:0.