Jedinstvo prvak, Drenjanci pobjedom protiv Vučevaca pobjegli s dna, Potnjanci razočarali u Lapovcima, Preslatinčanima očekivani bodovi!

LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

SLAVONAC (P) – KEŠINCI   3:0

Preslatinčani su protiv Kešinčana upisali očekivanu pobjedu. Ovom pobjedom Slavonac je sezonu završio na petom mjestu, a je li to uspjeh ili neuspjeh prosudit će sami članovi kluba. Ne zaboravimo, da su Preslatinčani prošle godine igrali u Drugoj županijskoj ligi i vjerojatno su od ove sezone očekivali puno više. No, sezona je gotova, slijedi odmor, pa razmišljanja i pripreme za novu sezonu.

Kešinčani će prvenstvo završiti na pretposljednjem ili posljednjem mjestu jer Radnik iz Vrbice i Mladost iz Lapovca moraju odigrati zaostalu utakmicu čime će prvenstvo i definitivno biti završeno.

MLADOST (L) – VELEBIT 3:0 (2:0)

Očito da je prvenstvo ostavilo traga na svim momčadima pa tako i Potnjancima koji su u Lapovcima doživjeli uvjerljiv poraz. Domaća momčad bila je bolja u prvom poluvremenu, povela 2:0, da bi u drugom poluvremenu, nakon nekoliko promašenih gostujućih prilika postigli i treći pogodak za konačnih 3:0.

Pobjeda Lapovčana potpuno zaslužena, a  Potnjanci su još jednom razočarali svoju publiku i prvenstvo završili kako su ga i igrali, po sistemu „toplo- hladno“.

Pobjedom su Lapovčani napredovali na tablici jer su prvenstvo završili na sedmom mjestu s 20 bodova. A Potnjanci su ostali na četvrtom mjestu.

ZRINSKI (D) – VUČEVCI  3:2 (1:0)

Drenje – Igralište NK Zrinski. Gledatelja: 100. Sudac: Elko Crn (Selci Đakovački).Pomoćnici: Marijan Tomšić (publika) i Ivan Ikić (publika). Strijelci: 1:0 Labudić (38.), 2:0 Marijan Petrović (75.), 2:1 Topalović (78.), 3:1 Fehir (86.), 3:2 Erceg (90.).

ZRINSKI (D): Mikešić, Hamzić, Kajtar, Hrvoje Petrović, Stošić, Ikić, Krivošić, Marijan Petrović, Labudić, Babić (70. Šimić), Fehir. Trener: Mladen Junačko.

VUČEVCI: Knežević, Galušić, Erceg, Verhas, Pilipović, Topalović, Polgar (46.Pereža), Dorić (53. Stjević), Blažeković, Mitrović, Birkić. Trener: Željko Mitrović.

Vučevčani su neugodno iznenadili svoje navijače jer su gostovali kod posljednje momčadi lige. Međutim, i Drenjanci su odigrali odličnu utakmicu u kojoj su pokazali da njihov položaj na tablici ne odgovara stvarnoj kvaliteti momčadi. U prvom poluvremenu, Drenjacni su golom Andreja Labudića poveli 1.0, a to je bio i rezultat prvoga dijela. U nastavku susreta Drenjanci su imali više od igre, i golom Marijana Petrovića povećavaju svoje vodstvo na 2.0.tektada su gosti nešto počeli igrati i  u 78. minuti golom Topalovića smanjuju rezultat na 2:1. Ipak, u završnici utakmice Fehir dovodi Drenjance do pobjede. U 90.  minuti Erceg postiže drugi pogodak za Vučevčane za konačnih 3.2.

Ovom pobjedom Drenjanci su pobjegli s posljednjega mjesta i prvenstvo su završili na devetom mjestu s 13 bodova.

SLAVONAC (Đ) – JEDINSTVO 1:6 (0:3)

Ono što su Forkuševčani sanjali cijelu sezonu, ostvarilo se u Đurđancima. Jedinstvo je uvjerljivom pobjedom potvrdilo naslov prvaka i povratak u Drugu županijsku nogometnu ligu. Domaćini su već u prvih 15. minuta imali vodstvo 2:0, strijelac oba pogotka bio je Žarko Aščić (8. i 14. minuta). Tihomir Bježančević u 45. minuti postigao je treći pogodak za odlazak na odmor s vodstvom 3:0. U nastavku utakmice, Slaven Sekić je u 68. minuti povećao vodstvo na 4:0, a Marko Markić je u 78. postigao počasni pogodak za Slavonac. Do kraja utakmice Slaven Sekić povećao je vodstvo na 5:1, a konačni rezultat postavio je u 85. Silvio Voćanec. I slavlje Forkuševčana moglo je početi.

Povratak u Drugu županijsku ligu – NK Jedinstvo Forkuševci

DINAMO (TO) – NAPRIJED  1:2

Mrzovićani su pobjedom u Tomašancima potvrdili treće mjesto, nalaze se odmah iza prvaka Jedinstva i Vučevaca. A Tomašančani će nakon analize, sigurno zaključiti kako je ovo jedna ipak razočaravajuća sezona od koje su očekivali daleko više.

SLOBODAN: RADNIK