Dračičani za četvrto mjesto “skinuli” prvaka, Šokadija u Selcima potvrdila drugo mjesto, Pirova pobjeda Josipovčana, Trnavčani i Ivanovčani remizirali, Gašinčani osvojili bod u Viškovcima, Hajduk bolji od Sloge, Budrovčani za oproštaj slavili protiv Kondrićana, Gorjanci na čekanju!

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

DRAČICE – SLAVONIJA (P)  2:1 (1:0)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 200. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Josip Drenjančević (Đakovo) i Ivan Lulić (Kuševac). Strijelci: 1:0 Grgić (26.- 11 m), 1:1 Josip Perak (54.), 2:1 Čečura (80.).

DRAČICE: Mario Čolić, Jezidžić, Nerovčić, Petar Andričić (60.Pavličić), Đurđević, Kasa, Grgić, Tadić (86. Sučić), Udovčić (82. Jukić), Čečura, Marko Čolić (71. Cikač). Trener: Ivica Gavran.

SLAVONIJA (P): Hrvoje Stipanović (46. Domagoj Marinović), Perić, Poljarević (65. Uzelac), Veverec, Klepo (71. Burek), Tadijan, Škorvaga (30. Ivan Stipanović), Štigler, Dražen Perak (86. Šuvarić), Bjelobrk, Josip Perak. Trener: Goran Uzelac.

Dračičani su, kako priliči njihovoj gostoljubivosti, čestitali Punitovčanima na osvajanju naslova prvaka i zaželjeli im prolazak u Prvu županijsku ligu, ali to nije značilo da će im pokloniti i bodove. Dapače, u svojoj prvoj drugoligaškoj sezoni Dračičani su željeli s tri boda osigurati četvrtu poziciju. I u tome su uspjeli. Domaćini su poveli u 26. minuti iz jedanaesterca, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Ivan Grgić.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme te golom Josipa Peraka došli do izjednačenja. Ipak, u završnici susreta, Igor Čečura postigao je drugi pogodak za Dračice i obostrano slavlje je moglo početi. Punitovačko za naslov prvaka, a dračičko za četvrto mjesto.

Prvaci Druge županijske lige – NK Slavonija Punitovci

Naslov je naš – svi slave u Punitovcima

HAJDUK (ŠP) – SLOGA  4:0 (1:0)

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Sudac: Filip Čota (Đakovo). Pomoćnici: Dario Jurić (Đakovo) i Luka Galić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Josip Džambić (36.), 2:0 Ognjenović (80. – 11 m), 3:0 Duspara (88.), 4:0 Bakić (90.).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Blažeković, Duspara (89. Meznarić), Mandić, Rudnički, Pitlović (84. Horvat), Josip Džambić (69. Bakić), Perak, Veselinović (72. Kristijan Đambić), Ognjenović. Trener: Branko Bagarić.

SLOGA: Talavanić, Mihael Romac, Ivan Romac, Ševerac, Ivan Josipović, Matošević, Marin Penava, Goran Josipović, Kleiner, Sušić, Rašić (74. Pačarić). Trener: Miro Ivić.

Širokopoljci su se nadali da pobjedom protiv Sloge još mogu doći do četvrtoga mjesta što bi s obzirom na njihovu mladu momčad bio odličan uspjeh. I u toj namjeri su uspjeli, ali su Dračičani pobijedili Punitovčane i tako ipak Hajduku ostaje peta pozicija. U prvom poluvremenu gosti su dobro stajali na terenu, ali su Širokopoljci ipak u 36. minuti pronašli put do njihove mreže. Strijelac za 1:0 bio je Josip Džambić. U nastavku susreta, domaćini nikako nisu pronašli načina kako razbiti čvrstu obranu Sloge. Ipak, u završnici susreta, točnije u 80. minuti, Ognjenović iz kaznenoga udarca dovodio Hajduk u vodstvo 2:0. U samoj završnici domaćini su postigli još dva pogotka (Duspara i Bakić) za uvjerljivu pobjedu Hajduka. I peto mjesto je tu.

DINAMO (TR) – MLADOST (I)  2:2

Podjelom bodova i Trnavčani i Ivanovčani su ostvarili zacrtani plan – izbjegli pretposljednje mjesto koje još uvijek ne garantira ostanak u ligi.

RADNIČKI – HOŠK  3:3 (1:2)

Viškovci – Igralište NK Radnički. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Marko Šimić (Đakovo) i Emin Gluhalić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Zlatko Horvat (10.), 1:1 Hrgić (31.), 1:2 Peša (44.), 2:2 Kovač (59.), 3:2 Zlatko Horvat (61.), 3:3 Danijel Rac (80.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Antonio Lagator (46. Bikić), Domagoj Ćurić, Vlajčić, Mijakić, Majstorović (90. Vragolović), Goran Lagator, Luka Drenjančević (34. Jelečević), Horvat, Gudelj, Kovač. Trener: Domagoj Vragolović.

HOŠK: Grubešić, Rac, Zeko, Katarin, Dražetić (18. Stipić), Kust, Živković, Lulić, Milković, Hrgić, Peša. Trener: Ivan Milković.

Utakmica između Radničkoga i HOŠK-a protekla je u otvorenoj utakmici u kojoj su i jedni i drugi željeli do pobjede. Već u desetoj minuti domaćini dolaze u vodstvo. Gudelj je točnom loptom pronašao Zlatka Horvata koji glavom pogađa gašinačku mrežu. Gosti su izjednačili iz slobodnoga udarca kojega je s 25metara izveo Robert Hrgić. Pogodio je same rašlje gola Danijela Drenjančevića. Gašinčani su u samoj završnici poveli 2.1, a strijelac je bio Marko Peša. Asistent za drugi pogodak bio je Milković. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, bolju igru domaći igrači okrunili su s dva pogotka. U 59. minuti ponovo je asistent bio Gudelj koji n rubu kaznenoga prostora pronalazi Kovača. Za 2:2. Svoj drugi pogodak, a viškovački treći, postigao je Zlatko Horvat. U završnici utakmice Gašinčani su došli do trećega pogotka koji im je donio bod. Strijelac je bio Danijel Rac koji s 25 metara pogađa viškovačku mrežu.

Nakon utakmice, svoju ostavku,  pismenim putem poslao nam je trener Radničkoga Domagoj Vragolović: „Zahvaljujem se igračima i upravi na suradnji. Razlog ostavke su loši rezultati u zadnjim utakmicama u kojima smo ostvarili samo jednu pobjedu i doživjeli čak sedam poraza. Igračima i upravi želim sreću u novom prvenstvu“.

OMLADINAC (J) –  BUDUĆNOST 4:1

Josipovčani su u posljednjem kolu osigurali pobjedu koja im, na njihovu žalost, donosi samo treće mjesto. Prisjetimo se da su Josipovčani bili jesenski prvaci i da su do posljednjih nekoliko kola vodili borbu za prvo mjesto sa susjedima iz Punitovaca.

Budućnost je ovim porazom završila na pretposljednjem mjestu i njihova drugoligaška sudbina ovisit će o uspjehu Punitovčana u kvalifikacijama za ulazak u Prvu županijsku ligu. Ukoliko se Slavonija plasira u više rang, Budućnost bi zadržala status županijskoga drugoligaša.

OMLADINAC (ĐS) – ŠOKADIJA   0:1 (0:0)

Selci Đakovački – Igralište Brana. Gledatelja: 100: Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Mario Vuković (Đakovo) i Tomo Dramac (Đakovački Selci).  Strijelac: 0:1 Ilija Degmečić (59. – 11 m).

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Borna Vardić (78. Jurić), Nađ (46. Poplašen), Jelačić, Mikloš, Genda, Bagarić, Brataljenović, Vrtarić, Stjepan Vardić, Aščić.

ŠOKADIJA: Marijanović, Bilić, Ilija Degmečić, Matić (55. Marko Damjanović), Mandarić, Josip Damjanović (90. Šen), Mato Damjanović, Knežević, Radoš (46. Mašić), Andrijević, Kunce (54. Mario Damjanović). Trener: Nikola Salopek.

U prvom poluvremenu vidjeli smo po nekoliko prilika sa svake strane, ali prema prikazanoj igri, neriješen rezultat je najrealniji. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 59.  minuti kada je ubačena lopta u domaći kaznen prostor u ruku pogodila Krešimira Jelačića, a sudac Zvonimir Novoselić pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je kapetan Šokadije Ilija Degmečić. Do kraja susreta, bila je to ravnopravna utakmica u kojoj se rezultat nije mijenjao.

Drugo mjeto je tu -NK Šokadija Strizivojna

Ovom pobjedom Šokadija je osvojila drugo mjesto, odmah iza prvaka Slavonije iz Punitovaca.

SLAVONIJA (B) – REKORD  5:4 (3:2)

Budrovci – Igralište NK Slavonija. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Kedveš (Đakovo). Pomoćnici: Franko Šimunović (Đakovo) i Antun Mižurić (publika). Strijelci: 1:0 Mižurić (3.), 1:1 Marić (7.), 2:1 Martinović (10.), 3:1 Kolić (25.), 3:2 Barić (27.), 3:3 Francem (73.), 3:4 Stanić (80.), 4:4 Mižurić (84.), 5:4 Martinović (89. 11 m).

SLAVONIJA (B): Zorić, Nemet (46. Sito), Igor Kedačić, Zeko, Gabud, Mižurić, Djaković, Kladarić (46. Kretonić), Martinović, Ručević, Kolić. Trener: Željko Jančikić.

REKORD: Jakšić, Gabrijel Kedveš, Francem, Božidar Kedveš,  Sekereš, Kryk, Barić, Žeravica, Stanić, Danijel Kedveš, Marić.

Lijepu i za publiku zanimljivu utakmicu odigrali su Budrovčani i Kondrićani. Bez rezultatskoga imperativa, već od samoga početka počeli su padati golovi kao po tekućoj vrpci. Nešto uspješniji u prvom poluvremenu bii su domaćini koji su vodili 3.2.

U nastavku susreta, Kondrićani preokreću rezultat i u 80. minuti dolaze u vodstvo 4:3, ali zahvaljujući raspoloženome Mižuriću i Martinoviću, u samoj završnici, Budrovčani postižu dva pogotka i dolaze do konačne pobjede 5.4. Nažalost, ovi bodovi za Slavoniju ništa ne znače jer će budrovačka momčad od sljedeće sezone nastupiti u Ligi Nogometnog središta Đakovo.