Escape Caffeu derbi protiv Sense bara Runolist Didi, CB Camel bolji od Pam Pama, CB Stars “primirili” Restoran Sokak, CB Đakovština Kamen Štimac i Old bar remizirali!

LIGA ĐAKOVAČKIH KAFIĆA 2018.

CB CAMEL – PAM PAM   3:2 (1:0)

Na samom otvaranju utakmice CB Camel je golom Matea Barukčića došao u vodstvo 1:0. Pam Pam je u završnici prvoga poluvremena došao do izjednačenja. Ubačena lopta iz kornera prošla je golmanu kroz ruke i završila u mreži. Strijelac je bio Marinko Hipp.  U nastavku susreta, „Camelovci“ su bili bolja momčad i doista je čudno što su sve promašili. Ipak, udarcem sa osam metara Josip Brlošić dovodi CB Camel u zasluženo vodstvo. I pored vodstva „Camelovci“ su i dalje napadali, ali i promašivali čiste prilike. Ipak, u završnici utakmice, Mateo Benić u kontri bježi Pam Pamovcima i postiže treći pogodak za rješenje utakmice. U završnici utakmice na odbijenu loptu natrčao je Marinko Hipp i svojim drugim pogotkom smanjio rezultat na 2:3. Za promjenu rezultata više nije bilo vremena.

CB Camel bolji od Pam Pama

CB STARS – RESTORAN SOKAK 5:1 (1:0)

Restoran Sokak u utakmicu protiv CB Starsa krenuli su bez Brazilaca, a to se itekako osjetilo na igri „Sokaka“. Već u prvom napadu Putniković je uputio udarac s pola igrališta, a lopta je završila pored iznenađenoga golmana. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta vidjeli smo fair play potez dana. Naime, igrač Sokaka Dubravko Sočković priznao je prekršaj na šest metara od gola. Domagoj Vragolović je izveo slobodan udarac, a uz vratnicu se našao Kurtušić koji provodi loptu u mrežu za 2:0. ubrzo nakon primljenoga pogotka, Sokak je smanjio rezultat na 2:1, ali u nastavku susreta to je bilo sve od restorana Sokak. Kurtušić postiže dva pogotka za CB Stars čime dolaze do visokih 4:1. točku na „i“ petim pogotkom seriju „Starsa“ završio je Marijan Udovčić.

CB ĐAKOVŠTINA KAMEN ŠTIMAC – OLD BAR   6:5 (2:2; 1:1)

O dobitniku dnevne nagrade odlučivali su kazneni udarci. Vratar Matija Kanurić obranio je u četvrtoj seriji udarac Domagoju Ćuriću.

Utakmica je protekla u izjednačenoj igri obje momčadi. Mateo Drmić sredinom prvoga poluvremena doveo je Old Bar u vodstvo 1:0, ali je Ivan Kladarić, nakon ubacivanja lopte iz kornera zabio gol za 1.1.

U drugom poluvremenu Stjepan Kovačić prošao je po desnoj strani i preciznim udarcem pogađa drugi kut za vodstvo Đakovštine 2:1. Ipak, u samoj završnici, točnije u zadnjoj minuti, Bošković prima loptu na desetak metara, prilazi golu Đakovštine i sa šest metara upućuje loptu pod samu prečku. Za 2:2 i kaznene udarce.

CB Đakovština kaznenim udarcima do pobjede

ESCAPE CAFFE – SENSE BAR RUNOLIST DIDI 2:1 (0:0)

Ovo je bila utakmica kola, ali prema prikazanim igrama dosada, i utakmica prvoga dijela natjecanja.

Neporaženi Sense bar Runolist Didi na utakmicu je došao sa samo pet igrača i golmanom tako da nisu mogli ravnopravno parirati momčadi Escape Caffea. “Senseovcima“ su nedostajali Mišić, Borko, Galičić i golman Barić tako da je to bio veliki hendikep za njih. To su osjetili „Escapeovci“ te su u prvih desetak minuta dominirali terenom. Tada smo vidjeli udarce Kerovca, Ivića i Burazina, ali rezultat se ipak nije mijenjao. U posljednjih pet minuta prvoga poluvremena Sense bar Runolist Didi oslobodio se protivničkoga pritiska te su stvorili nekoliko izglednih prilika. Najbolju priliku imao je Florian Abramović koji u 19. minuti odlično puca, ali golman Leko još bolje brani.

Derbi kola opravdao je očekivanja publike

U nastavku susreta Sense bar bolje je otvorio susret. U 23. minuti Tomas Gegačević našao se sam pred golmanom Lekom, pokušao ga je prebaciti, ali je lopta završila preko gola. U 25. minuti Florain Abramović pogađa prečku, a nakon toga uslijedila je akcija za vodstvo Escape Caffea. Luka Kolak krenuo je s pola igrališta, prišao na desetak metara, snažno pucao, a lopta je završila u donjem lijevom kutu.  Nakon toga, i jedni i drugi krenuli su maksimalno tako da smo vidjeli i nekoliko iskričavih situacija. Zbog jedne takve, Ivo Horvat završio je na klupi za isključene igrače. Escape Caffe preuzima inicijativu, a u 29. minuti Ivan Novoselić iz izgledne prilike pogađa prečku.  Escape Caffe koristi igrača više i nakon silovitoga udarca Domagoja Ivića, uz stativu se našao Dino Burazin koji je ubacio kopru u mrežu, za 2:0. Sense barovci krenuli su prema Lekinom golu, a Ivo Horvat prima loptu na deset metara od gola, oslobađa se svoga čuvara i zakucava loptu za 1:2. Međutim, do kraja susreta igrači Escapea mudro su sačuvali loptu i tako nanijeli prvi poraz Sense baru Runolist Didi, a samim time na prvo mjesto doveli Caffe bar Click.

CB CLICK – OTVARAČ ĐAKOVO 3:0