Pam Pam “fenjer” prepustio Otvaraču, Sense baru Runolist Didi derbi protiv CB Clicka, Kepić demolirao Escape caffe, Old bar ispustio vodstvo 3:0 protiv CB Starsa, CB Đakovština pobjedom uhvatila osmo mjesto!

ĐAKOVAČKA LIGA KAFIĆA 2018.

PAM PAM – OTVARAČ ĐAKOVO 5:1 (2:1)

U pretposljednjem kolu sve momčadi pokušavaju dohvatiti osmo mjesto koje osigurava nastup u četvrtfinalu. Tako su nogometaši Pam Pama i otvarača igrali za ostanak u konkurenciji. Otvarači su u prvom poluvremenu na golu imali raspoloženoga Božidara Oršolu koji je skinuo nekoliko teških udaraca Pam Pama. I to ih je nagradilo jer su prvi došli do vodstva. Slobodan udarac s desetak metara izveo je Ivan Šunda, prizemni udarac pogodio je lijevi donji kut protivničke mreže. Pam Pamovcu su brzo odgovorili. Nakon izigrane akcije Mario Totić je sa šest metara  prizemnim udarcem postiže pogodak. U posljednjim sekundama prvoga poluvremena, Pam Pam postigao je drugi pogodak. Nakon slobodnoga udarca, uz stativu se našao Mario Šarić koji je zatresao praznu mrežu.

Otvaračima “fenjer”

Pam Pam je bolje otvorio drugo poluvrijeme, a za treći pogodak najzaslužniji je Domagoj Sesar koji je presjekao loptu, prošao dvojicu igrača i sam izašao pred protivničkoga golmana. Nesebično je uposlio Marija Totića kojemu nije bilo teško zatresti praznu mrežu. Nakon toga, igra Otvarača se raspala, a Pam Pamovci postižu još dva pogotka (Marin Vardić i Stanko Gadža) za konačnih 5:1.

SENSE BAR RUNOLIST DIDI – CAFFE BAR CLICK   3:2 (1:1)

Susret dvije vodeće momčadi lige ponudio je doista odličan mali nogomet, pun uzbuđenja i pomalo nabrušene atmosfere. Već u drugoj minuti Sense bar Runolist Didi došao je u vodstvo, a pogrešku Clickove obrane kaznio je Josip Mišić koji udarcem sa šest metara pogađa mrežu.  Međutim, taj gol nije poremetio igru CB Clicka. Na 1:1 izjednačio je Ilija Degmečić čime je vraćena neizvjesnost u utakmicu. Do poluvremena obje su momčadi imale nekoliko izglednih prilika, pogađane se prečke, golmani (za Sense bar branio igrač Tomas Grgačević) su spasili nekoliko neugodnih udaraca na gol tako da su ove dvije momčadi pokazale da su zasluženo na prvom i drugom mjestu s dotada istim brojem bodova.

CB Clikc na koljenima – Florian Abramović tješi  Kuncea

U 25. minuti igrač Clicka Ivan Matić pogrešno je predao loptu, ona je došla do Josipa Mišiča koji iz ovakvih prilika ne griješi. Prizemnim udarcem svladao je golmana Šena. Za vodstvo 2:1. I opet se „Clickovci“ vraćaju kao ptica Feniks. Najraspoloženiji njihov igrač Ilija Degmečić pratio je solo akciju svoga suigrača Kuncea koji ga je točnom loptom pronašao, a Degmečić po drugi puta trese protivničku mrežu. U 30.minuti odličnom akcijom odgovorio je Florian Abramović koji je prošao po desnoj strani, s 12 metara snažno šutirao, a uz vratnicu se postavio Ivo Horvat koji je s lakoćom loptu pospremio u mrežu. Do kraja utakmice, „Clickovci“ su sve bacili u napad, međutim,  Sense bar Runolist Didi pokazao je veliko iskustvo u ovakvim situacijama kada treba čuvati rezultat. Mirno su priveli utakmicu kraju i zasluženo došli do bodova koji im osiguravaju prvu nagradu nakon regularnoga dijela Lige – deset gajbi karlovačkoga piva. Živjeli!

RESTORAN SOKAK – ESCAPE CAFFE  8:4 (2:3)

S pozornošću su „Escapeovci“ promatrali utakmicu prije jer su se nadali da bi remijem Sense bara i Caffe bara Clicka oni mogli do prvoga mjesta. Međutim to se nije dogodilo i njima je preostalo eventualno se boriti za drugo mjesto. Prema nogometnim imenima Escape Caffe svakako pripada vrhu ligu, ali u utakmici protiv Restorana Sokak to se baš i nije vidjelo. Potvrdila se ona stara sportska izreka „da ne igraju imena“. Doduše, u prvom poluvremenu sve je išlo na mlin Escape Caffe jer su u ranoj fazi utakmice golovima Pongračića i Bojanovića poveli 2:0. Međutim, Restoran Sokak u momčadi je imao izuzetno raspoloženoga Kladarića koji je smanjio rezultat na 2:1.  Međutim, Escape Caffe imao je raspoloženoga Pongračića koji iskosa s lijeve strane šutira s 12 metara i pogađa suprotni kut za 3:1. Do odlaska na odmor Restoran Sokak golom Kedačića smanjio je rezultat na 2:3.

Kepić demolirao Escape Caffe

A u drugom poluvremenu vidjeli smo rapsodiju u režiji dvojca Bala – Kepić. Njih dvojica potpuno su izludila Escapeove obranu. Kladarić je početkom drugoga dijela izjednačio na 3:3, da bi Dubravko Sočković preciznim udarcem završio Sokakovu akciju za prvo vodstvo 4:3.  I tada slijedi Show. Za 5:3 Bala bježi protivničkoj obrani, proigrava Kladarića koji pogađa mrežu. Ubrzo nakon toga, Ecape Caffe smanjuje rezultat na 4:5. Nakon toga,  Escape Caffe igra bez golmana, a to koristi Mihael Kepić i postiže zaredom tri pogotka za konačnih 8:4.

OLD BAR – CAFFE BAR STARS  3:3 (2:0)

U prvom poluvremenu gledali smo tvrdu utakmicu u kojoj su obrane bile bolji dio momčadi. Ipak, u završnici prvoga dijela Old bar došao je u vodstvo. Nakon solo prodora Alena Pitlovića, obrana Caffe bara Starsa ga je srušila, međutim, lopta se odbila od jednoga „Starsa“ i završila u mreži. U završnici prvoga dijela Janković je idealno poslužio Stjepana Gurdona koji preciznim udarcem sa osam metara Old bar dovodi u vodstvo 2:0.

Old bar vodio 3:0, završilo 3:3

Odmah na početku drugoga dijela Old bar postiže i treći pogodak i tako se, iz njihove perspektive, sve činilo idilično. Bodovi su u džepu. Međutim, nakon toga „Starsi2 su krenuli uraganski i s tri uzastopna gola  došli do izjednačenja na 3:3.

Dugo su još igrači Old bara sjedili poslije utakmice i razmišljali što im se to dogodilo i kako su vodstvood3:0uspjeli prokockati. Ali, to je nogomet.

CB CAMEL – CB ĐAKOVŠTINA KAMEN ŠTIMAC  3:5 (1:1)

U posljednjoj utakmici 8. kola Caffe bar Đakovština Kamen Štimac došao je do pobjede. U prvom poluvremenu obje su momčadi igrale oprezno tako da je rezultat prvoga dijela bio 1:1. U nastavku susreta,  utakmica se otvorila, a u takvoj igri više spretnosti i znanja imali su igrači CB Đakovštine koji su postigli još četiri potogka za konačnu pobjedu 5:3. Ovom pobjedom CB Đakovština Kamen Štimac dohvatila je osmo mjesto koje osigurava četvrtfinale.