Slavonci u finale na đakovački pogon!

ZAVRŠNICA TURNIRA REGIJA U NOGOMTU

POUFINALE

NS OSIJEK – NS SPLIT  7:6 (2:2; 0:0)

Kutina – Gradski stadion. Gledatelja:100. Sudac: Marko Linić (Rijeka). Pomoćnici: Robi Kezele (Rijeka) i Marko Balen (Rijeka). Strijelci: 1:0 Žigri (49.), 2:0 Grgačević (66.), 2:1 Torbarina (81.), 2:2 Begić (90.). Jedanaesterci: 3:2 Grgačević, 3:3 Torbarina, 4:3 Jurić, 4:4 Šabić, 5:4 Tustonjić, 5:5 Tomas, 6:5 Ištavnić, 6:6 Begić, 7:6 Bundavica.

NS OSIJEK: Herceg, Ištavnić, Balentović, Peharda (68. Jurić), Martić, Pavlović (56. Grgačević), Bundavica, Ivić, Žigri, Majtanić, Kuburić (56. Tustonjić). Trener: Robert Špehar.

NS SPLIT: Kragić, Pranjić (64. Tomas), Klarić Dračar, Čaljkušić,  Gale, Torbarina, Bubnjar (50. Luka Begić), Ribičić, Šabić, Paponja (73. Ivanišević), Zvonimir Begić. Trener: Goran Proleta.

Europsko prvenstvo u Zagrebu ili Osijeku

Selekcija Nogometnog središta Osijek samozatajno je otputovala u Kutinu gdje se igra završnica Turnira regija koji je ujedno i kvalifikacijski turnir nastup na Europskom prvenstvu Regions Cupa. Trener Robert Špehar sa svojim pomoćnicima Igorom Tothom, Krešimirom Brkićem i Ivicom Radošem okupio je selekciju koja je danas igrala polufinalnu utakmicu protiv Nogometnog središta Split. U drugoj utakmici NS Zagreb bio je bolji od NS Rijeka rezultatom 4:2. Tako će sutra u finalu igrati NS Osijek i NS Zagreb. Pobjednik finala bit će ujedno i domaćin Europskoga prvenstva.

Osječani promašili kazneni udarac

Splićani su već u trećoj minuti mogli doći do vodstva, ali splitski napadač promašuje čistu priliku. Samo minutu kasnije Marin Pavlović izlazi sam pred golmana Antonija Kragića, ali također promašuje gol. U šestoj minuti „Osječani“ su izborili kazneni udarac. U kaznenom prostoru srušen je Almedin Bundavica, a sudac Linić pokazao je na bijelu točku. Loptu je uzeo Bundavica, međutim, golman Kragić brani njegov udarac. Lopta se ponovo odbija do Bundavice koji niti drugi puta ne uspijeva svladati splitskoga golmana. Nakon odličnoga otvaranja, utakmica se preselila na sredinu terena tako da su Slavonci imali još jednu priliku, ali splitska mreža nije se tresla.

Đakovčani strijelci

Odlično su Osječani otvorili drugo poluvrijeme. U 49. minuti Matej Peharda iskosa s desne strane ubacuje loptu u splitski peterac. Na prvom mjestu našao se Domagoj Žigri koji glavom trese Kragićevu mrežu. Trener Špehar u 56. minuti napravio je odličan posao: u igru je umjesto Pavlovića ušao Tomas Grgačević koji je nedugo zatim postigao i drugi pogodak za NS Osijek. Đakovački napadač presjekao je loptu i s 25 metara lob udarcem prebacio golmana Kragića. Prekrasan gol za 2:0. Nakon toga, uslijedila je još jedna stopostotna prilika za Osječane. Žigri je ubacio loptu prema Bundavici, ali napadač promašuje gotovo nemoguće.

U samoj završnici Splićani su došli do izjednačenja. U 81. minuti Ivan Gelo se pokliznuo, a to je iskoristio Torbarina za smanjenje rezultata na 1:2. U sudačkoj nadoknadi, nakon prekida, Begić se najbolje snašao i postigao drugi pogodak i izjednačenje rezultata na 2:2.

Osječani su u lutriji jedanaesteraca imali svih pet raspoloženih strijelaca, a golman Herceg obranio je peti udarac Splićana.

U finale na đakovački pogon

Nogometno središte Osijek ostvarilo je prvu pobjedu, doduše, nakon izvođenja jedanaesteraca, ali su u većem dijelu utakmice Osječani imali više od igre i da je bilo malo više koncentracije, pobjeda bi bila i u regularnom dijelu.

U ovom uspjehu svakako veliki doprinos dali su i Đakovčani. U stručnom stožeru nalazi se trener Igor Toth (trener trećeligaša Čepina), a od igrača treba reći da su oba strijelca Đakovčani. Domagoj Žigri nogometnu školu započeo je u Đakovu, a zatim je otišao u Osijek da bi nakon toga bio na posudbi u BSK – u iz Bijeloga Brda. Naravno, nama je najdraža činjenica da je drugi pogodak postigao igrač Đakovo Croatije Tomas Grgačević koji je u igru ušao u 56. minuti, a već se u 66. minuti upisao u strijelce. Postigao je prekrasan gol s 25 metara. I tu lista Đakovčana nije još gotova. Domagoj Ivić također je đakovačke gore list. Nakon igranja u seniorima Đakova, odlazi u Crikvenicu, a zatim se vraća u Slavoniju i trenutno je igrač Čepina. Ivić je dao veliki doprinos pobjedi jer je odigrao cijeli susret.