Ivan Bilać sedmi na 600 metara!

POJEDINAČNO ATLETSKO PRVENSTVO HRVATSKE ZA MLAĐE I STARIJE KADETKINJE I KADETE

Atletski klub Sloboda iz Varaždina, u subotu i nedjelju, 23. i 24. lipnja, bio je domaćin Pojedinačnoga prvenstva Hrvatske za mlađe i starije kadetkinje i kadete. U dvodnevnom natjecanju nastupili su atletičari i atletičarke  iz 43 hrvatska kluba, a među njima se našlo i troje članova Atletskoga kluba SLA Ante Perić.

Ivan Bilać sedmi na 600 metara

U kategoriji mlađih kadeta Ivan Bilać u utrci na 600 metara zauzeo je sedmo mjesto s vremenom 1:45,82. Naslov prvaka u ovoj disciplini pripao je Luki Doljaninu, članu AK Dinamo-Zrinjevac koji je dionicu istrčao za 1:41,11, drugoplasirani je Dino Perić (ASK Split) s vremenom 1:42,34, a brončana medalja pripala je Leu Tilošanecu (Međimurje Čakovec) s vremenom 1:42,76.

Završnica utrke na 600 metara u Varaždinu

U utrci na 600 metara mlađa kadetkinja Iva Grizelj osvojila je 24. mjesto s vremenom 1:54,70. U njenoj konkurenciji prvakinja Hrvatske postala je Dea Petrović (ASK Split) s vremenom 1:43,00, drugoplasirana je Lara Jurčić  (Agram Zagreb) s 1:43,96, a treće mjesto osvojila je Maja Vidić (ASK Split) s vremenom 1:44,37.

Treća članica SLA Ante Perić Mira Jakić nastupila je u konkurenciji kadetkinja. U utrci na 600 metara mlada Đakovčanka osvojila je 19. mjesto s vremenom 1:49,40. U njenoj disciplini naslov prvakinje pripao je Josipi Cecić (ASK Split) s vremenom 1:36,65, drugo mjesto osvojila je Lucija Višković (Istra Pula) s 1:37,38, a trećeplasirana je Olja Galić (Agram Zagreb) s vremenom 1:38,91.

Najuspješniji ASK Split s 23 medalje

U ukupnom poretku, prema broju osvojenih medalja, u muškoj i ženskoj konkurenciji,  najuspješniji su natjecatelji ASK-a Split koji su osvojili ukupno 23 medalje (10 zlatnih, sedam srebrenih i šest brončanih). Na drugom mjestu nalazi se Zagreb-Ulix sa 16 medalja (osam zlatnih, pet srebrnih i tri brončane), a trećeplasirani Agram Zagreb s 27 medalja (sedam zlatnih 11, srebrnih i devet brončanih).

Osječki Slavonija Žito nalaze se na šestom mjestu po uspješnosti. Osječani su osvojili 12 medalja (četiri zlatne, četiri srebrne i četiri brončane).