Nakon strizivojnske, Đakovčani srušili i babogredsku Šokadiju, sutra finale protiv Slavije!

1. MEMORIJALNI TURNIR „TOMISLAV BUHAČ“ U DONJIM ANDRIJEVCIMA

PRVI DAN

ĐAKOVO CROATIA – ŠOKADIJA (B. GREDA)  3:2 (3:1)

Donji Andrijevci. Stadion Tomislav Buhač. Gledatelja: 100. Sudac: Mateo Bedinjanec. Pomoćnici: Krajinović i Balić. Strijelci: 1:0 Abramović (2.- 11 m), 2:0 Abramović (20.- 11 m), 3:0 Damjanović (24.), 3:1 Petričević (44.), 3:2 Mišković (85.).

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Beljan, Barišić Jaman, Bogdanović, Bošković Damjanović, Abramović, Jurić, Petričević, Gregačević, Jakić. (Još su igrali. Galičić, Rajčević, Perković, Čmelješević, Bošnjak, Božičević). Trener: Damir Lelas.

ŠOKADIJA (BG): Babić, Terzić, Gregurević, Ivković, Rumenović, Ličanin, Mišković, Petričević, Jukić, Marošević, Babić. (još su igrali. Ličanin, Đaković, Maić, Dragičević).

Nakon prve provjere protiv Šokadije (pobjeda 7:0) nogometaši Đakovo Croatije nastupili su na 8. Memorijalnom turniru „Tomislav Buhač“ u Donjim Andrijevcima na kojemu još nastupaju i Slavija iz Pleternice i domaći Tomislav.

Trener Damir Lelas krenuo je s najjačom postavom protiv Šokadije i to je odmah donijelo rezultat. Već u drugoj minuti Đakovčani su poveli 1:0. Petričević je pobjegao svojim čuvarima, ušao u kazneni prostor gdje ga je sustigao protivnički branič i srušio s leđa. Opravdano dosuđeni kazneni udarac Florian Abramović pretvorio je u pogodak. U 20. minuti đakovački su nogometaši povećali svoje vodstvo. Po desnoj strani prošao je mladi Jakić koji ubacuje loptu na drugu stanu do Jurića koji šutira prema Babićevoj mreži, ali obrambeni igrač loptu zaustavlja rukom. Ponovo je siguran s bijele točke bio Florian Abramović. Samo četiri minute kasnije, Đakovčani su povećali svoje vodstvo na 3:0. S lijeve strane korner je izveo Abramović, lopta je došla do druge stative gdje se našao Damjanović čiji prvi udarac brani golman Babić, ali u ponovljenom pokušaju đakovački napadač bio je neumoljiv. U samoj završnici prvoga poluvremena, Babogredci su postigli pogodak. Bogdanović je u svom kaznenom prostoru srušio Šokadijinog napadača što je bilo dovoljno da sudac Bedinjanec pokaže na bijelu točku. Strijelac za 1:3 bio je Petričević.

U drugom poluvremenu trener Lelas dao je priliku svim igračima tako da je ritam utakmice splasnuo. U takvoj igri, Babogredci su se boje snašli i u 85. minuti uspjeli su smanjiti na 2:3. Slobodan udarac izveo je Mišković koji preko živoga zida pogađa Jukićevu mrežu.

Na kraju su Đakovčani slavili 3:2 i tako se plasirali se u finale gdje ih očekuje momčad Slavije koja je u drugoj utakmici pobijedila domaći Tomislav 4:0.

TOMISLAV (D. ANDRIJEVCI) – SLAVIJA  0:4

Donji Andrijevci – Igralište Tomislav Buhač. Gledatelja: 200. Sudac: Dario Krajinović. Pomoćnici: Damir Pavić i Matteo Bednjanec. Strijelci: dva puta Mirko Anđurovski te po jednom Hrvoje Anđurovski i Robert Maričnović.

TOMISLAV: Jagnjić, Lilić, Čudina, Kozbašić, Ardit Islami, Ivanković, Švarić, Biličić, Brnjić, Kruljac, Putniković. (Još su igrali: Bukatko, Gavran, Arden Islami, Kovačević). Trener: Irfan Islami.

SLAVIJA: Karlić, Bognar, Abramović, Peharda, Bajić, Šubara, Solić, Martinović, Mirko Anđurovski, Blašković, Hrvoje Anđurovski. (Još su igrali: Gabrijel Marčinković, Roberto Maričnković, Tokić, Tony Martinović, Mikić, Deny Martinović, Midlih.

Pleternički trećeligaš ipak je bio prejak za domaćine. Nakon boje igre Slavija je postigla četiri pogotka koja su je odveli u sutrašnje finale. Kreatori pleterničke pobjede bili su Mirko i Hrvoje Anđurovski, strijelci ukupno tri od četiri Slavijina gola.

Tako će sutra u 18:00 sati za treće mjesto igrati Tomislav i Šokadija, a u finalu u 20:00 sati trećeligaši Đakovo Croatia i Slavija.