Đakovo Croatiji pobjednički pehar, Fabijan Petričević najbolji igrač, Domagoj Jukić golman!

1. MEMORIJALNI TURNIR „TOMISLAV BUHAČ“ U DONJIM ANDRIJEVCIMA

FINALE

ĐAKOVO CROATIA – SLAVIJA  1:0 (1:0)

Donji Andrijevci – Igralište Tomislav Buhač. Gledatelja: 200. Sudac: Matteo Bednjanec. Pomoćnici: Dario Krajinović i Damir Pavić. Strijelac: 1:0 Petričević (35.).

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Božičević, Bruno Barišić Jaman, Bogdanović, Bošković, Damjanović, Abramović, Jurić, Petričević, Grgačević, Jakić. (Još su igrali: Galičić, Rajčević, Perković, Čmelješević, Bošnjak, Brdarić, Barukčić). Trener: Damir Lelas.

SLAVIJA: Petković, Marčinković, Gomerčić, Šubara, Vinko Ančurovski, Martinović, Bognar, Peharda, Solić, Abramović, Blašković.(Još su igrali: Karlić, Dorić, Tokić, Mikić, Martinović, Stanić, Ognjenčić). Trener: Dalibor Bognar.

I u trećoj pripremnoj utakmici, onoj finalnoj, nogometaši Đakovo Croatije upisali su i treću pobjedu i tako u svoje vitrine donijeli pobjednički pehar. U sudaru trećeligaša više uspjeha imali su nogometaši Đakovo Croatije koji su u tvrdoj i borbenoj utakmici nadvisili nogometaše Slavije iz Pleternice. Pleterničani su imali veći posjed lopte, ali nisu stvorili niti jednu izgledniju priliku dok su Đakovčani svoju priliku čekali iz kontranapada koji su bili jako opasni. Jednu takvu priliku dočekao je u 35. minuti Petričević koji je do lopte došao prije pleterničkoga stopera i točnim i odmjerenim udarcem prebcio golmana Petkovića. Na  kraju se pokazalo da je to bio i odlučujući trenutak utakmice. Tako je Fabijan Petričević ovim golom svojoj momčadi osigurao pobjednički pehar, a sebi i titulu najboljega igrača turnira. Đakovčanima je pripala još jedna pojedinačna nagrada: za najboljega golmana proglašen je Domagoj Jukić

UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO

TOMISLAV (D. ANDRIJEVCI) – ŠOKADIJA (BG)  3:1 (1:0)

Donji Andrijevci – igralište Tomislav Buhač. Gledatelja: 200. Sudac: Dario Krajinović. Pomoćnici: Damir Pavić i Matteo Bednjanec. Strijelci: 1:0 Švarić (15. – 11 m), 2:0 Biličić (55.), 2:1 Dominković (65.), 3:1 Ardian Ilsami (85.).

TOMISLAV: Jagnjić, Lilić, Čudina, Kozbašić, Ardian Islami, Ivanković, Švarić, Biličić, Brnjić, Kruljac, Putiković. (Još su igrali: Bukatko, Gavran, Arden Islami, Kovačević, Ivanković, Arbanas, Matijević). Trener: Irfan Islami.

ŠOKADIJA (BG): Luka Ličanin, Đaković, Gregorević, Stojanović, Marošević, Leonardo Ličanin, Jukić, Mišković, Dominkovićć, Petričević, Vuković. (Još su igrali: Antun Babić, Majić, Matija Babić, Ilišević, Dragičević, Stojanović.).

U utakmici za treće mjesto domaćini iz Donjih Andrijevaca bili su bolji i zasluženo su pobijedili Šokadiju iz Babine Grede. U prvom poluvremenu domaćini su došli u vodstvo golom iz kaznenoga udarca. Strijelac je bio Velimir Švarić. U drugom poluvremenu, točnije u 55. minuti Tomislav je golom Igora Biličića poveo 2:0, ali su gosti golom Ivana Dominkovića u 65. minuti utakmicu ponovo učinili zanimljivom. Ipak, u završnici utakmice Ardian Islami postiže treći domaći pogodak za konačno slavlje 3:1.