ĐAKOVO – BARANJA BM 21:23 (9:12)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 150. Suci: Ivona Abramović i Ivana Farkaš (Osijek).

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Ana Delić 6, Lara Lacić, Ana Duvnjak, Andriana Gilman, Iva Perić 4, Lucija Beljan, Anđela Prekačin 2, Patricia Sastić 7, Lea Zetović, Sara Šunda, Andrea Gudelj, Vlatka Tokić, Lucija Prekačin 2, Ena Bogdanović. Trener: Željko Perić.

BARANJA BM: Vlatka Živaković 2, Barbara Ileković, Romana Ljepojević 1, Anja Nemet, Tena Časar, Ines Dolić 1, Dunja Horvat 3, Selena Bagić, Adelisa Jovanović, Maja Vrbanić, Mirela Vukas 2, Elena Živaković, Marina Pavlinić 4, Klaudija Pope 10, Nikolina Jović. Trener: Tomislav Rešicki.

Potvrđuje se strah da će odlazak Klare Birtić u Split biti nenadoknadiv gubitak za đakovačku ekipu koja je u petom kolu Druge hrvatske lige Sjever upisala četvrti poraz. Uz to, zbog ozljede koljena trener Perić ne može računati na jedinu iskusniju igračicu Luciju Beljan. Baranjske su u otvaranju utakmice napravile odlučujuću prednost 5:0 i to je bio i ključni trenutak utakmice. Iako su Đakovčanke velikom borbenošću i nadahnutom igrom Patricije Sastić uspjele doći do poravnanja 9:9, ali su se energetski potrošile. Gošće nakon toga, prave seriju 3:0 i ponovo odlaze na 12:9 što je i bio rezultat prvoga poluvremena.

Đakovčanke su bolje otvorile drugo poluvrijeme i golovima Lucije Prekačin i Ane Delić (2) dolaze do poravnanja 13:13. Međutim, tada na scenu stupa Klaudija Pope koja s tri gola svoju ekipu ponovo dovodi do plus 3 (16:13). Do kraja susreta Đakovčanke nisu više uspjele uhvatiti rezultatski priključak. Ipak, u posljednjoj minuti domaće su rukometašice stigle do minus 1 (21:22), ali  tada Dunja Horvat postiže svoj treći pogodak za konačnu pobjedu svoje ekipe.

U domaćim redovima najbolje Patricija Sastić sa sedam i Ana Delić sa šest golova, Iva Perić dodala je četiri. Kod Baranjski Klaudija Pope postigla je deset, Marina Pavlinić četiri.

Ovim porazom đakovačke rukometašice i dalje ostaju na samo dva boda (Podravka Lino).