Jedinstvo iz dva penala do pobjede!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

10. KOLO

2:1 (2:0)

Donji Miholjac – Igralište Jedinstvo. Gledatelja: 150. Sudac: Renato Furlić (Beli Manastir). Pomoćnici: Adam Šovakov (Gajić) i Danijel Samardžija (Šečerana). Strijelci: 1:0 Matej Vidaković (21. – 11 m), 2:0 Šarlija (31. – 11 m), 2.1 Horvat (79.).

JEDINSTVO: Dominik Horvat, Šnel, Matović, Lukić, Pfeifer, Patrik Vidaković, Rok Šarlija, Sebastijan Horvat, Matej Vidaković (88. Grgić), Katavić (69. Curač), Plechinger (55. Mašić). Trener: Silvijo Ježić.

RATAR: Barić, Peradinović, Bošnjaković, Liščević, Horvat (88. Rakušić), Abramović, Mišić (55. Šekerija), Marinović, Križanović (88. Tomić), Bekić, Bala (55. Mišević).trene: Josip Mišić.

Nogometaši ratara otputovali su u Donji Miholjac sa željom da nastave uspješan rezultatski niz. Tako su i otvorili utakmicu, imali su veći posjed lopte, stvarali su poluprilike, ali domaćini su u dva navrata došli u piškorevački kazneni prostor i postigli dva pogotka. Doduše, oba su bila s bijele točke, ali tako je to u nogometu. U 21. minuti Bala je izbijao loptu iz svoga kaznenoga prostora, a po mišljenju suca Furlića zahvatio je i domaćega napadača. Siguran realizator ja 1:0 bio je Matej Vidaković. Deset minuta kasnije, Jedinstvo je došlo i do drugoga gola. Ponovo je sudac Furlić, ovaj puta opravdano, pokazao na bijelu točku. Strijelac za 2:0  bio je Šarlija. Nakon toga, Piškorevčani nastavljaju s inicijativom i u samoj završnici prvoga dijela ivica Horvat glavom promašuje izglednu priliku za smanjenje rezultata.

U nastavku susreta Ratar je imao više od igre, ali jednostavno nisu mogli postići pogodak. Tek u samoj završnici, odnosno u 79. minuti Ivica Horvat primio je loptu na dvadesetak metara od protivničkoga gola, poveo ju metar-dva i s ruba kaznenoga prostora pogodio malu mrežicu Horvatovoga gola. Do kraja utakmice, domaćini su uspjeli sačuvati minimalno vodstvo i upisati tri boda.

Trener Josip Mišić kratko je komentirao poraz svoje momčadi: Znali smo da smo bolja momčad od Jedinstva, ali tako je to u nogometu: naši protivnici dva su puta ušli u naš kazneni prostor i postigli dva pogotka. Do kraja utakmice pokušavali smo doći do izjednačenja, ali jednostavno nije išlo. Na kraju smo poraženi i moram reći našom krivnjom. Šteta jer su nas ovi bodovi mogli plasirati u vrh tablice. Ali, što je tu je, idemo dalje, čekaju nas nove utakmice, zaključio je Mišić.

U 11. kolu nogometaši ratar na svom terenu dočekuju momčad FEŠK-a iz Feričanaca.