Vinogradaru jesenski naslov prvaka, Preslatinčani poraženi u Tomašancima, Mrzovićani slavili u Kešincima!

LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

REZULTATI 9. KOLA:

VINOGRADAR – ZRINSKI (D) 3:1 (1:0)

Kako su počeli prvenstvo tako su ga i završili nogometaši vinogradara iz Mandićevca – pobjedom. U susjedskom derbiju bili su bolji od Drenjanaca čime su osvojili i titulu jesenskoga prvaka i najozbiljnije pokucali na županijska drugoligaška vrata.

Razlog za ljutnju u prvom poluvremenu imali su Drenjanci jer im je poništen pogodak. U samoj završnici susreta, „vinogradari“ iz slobodnoga udarca dolaze u vodstvo. Ivan Fehir majstorski je pogodio drenjansku mrežu. Zrinski je uzvratio pogotkom za izjednačenje. Babić i Ikić izveli su korner, a u kaznenom prostoru glavom Igor Milošević pogađa domaću mrežu. Međutim, dok je gostujuće slavlje trajalo, domaćini su ubacili dubinsku loptu prema Josipu Fehiru koji zabija drugi pogodak. Nakon toga uslijedilo je isključenje Marijana Petrovića, igrača Zrinskoga, a to koriste domaćini i Ivan Fehir svojim drugim pogotkom zaključuje utakmicu. Proslava jesenskoga naslova mogla je početi.

KEŠINCI – NAPRIJED 1:3 (1:3)

Mrzovićani su se oprostili od službene 2018. godine pobjedom. A Kešinčani su se nadali da će ponoviti odličnu igru iz prošloga kola i pobjede u Budrovcima (3:0), ali to im nije pošlo za rukom.

Kešinčani su poveli 1:0 autogolom gostujućega igrača. Međutim, Mrzovićani su imali više od igre i do odmora su preokrenuli rezultat u svoju korist. Golovima Tomislav Hujberta, Ivana Mravunca i autogolom na odmor odlaze s visokom prednošću.

U nastavku utakmice, Kešinčani su učinili sve ne bi li došli do poravnanja rezultata, ali lopta nije htjela u gol. Svakako da treba pohvaliti i srčanu mrzovićku obranu koja je odradila odličan posao.

Kešinčani tako idu na zimski odmor dok je pred Naprijedom još jedna obveza. Zbog proslave 90. obljetnice rada kluba, utakmicu drugoga kola protiv Mladosti iz Lapovaca odigrat će 4. studenoga na svom igralištu.

Kešinčani su nastupili u početnoj postavi: galić, Šajkunić, M. Mijakić, Ćaleta, Kaptein, Mijačević, Uzelac, A. Mijakić, Vojnović, Lovas, Vidović.

DINAMO (TO) – SLAVONAC (P) 3:1

Pomalo neočekivano Preslatinčani su poraženi u Tomašancima čime, po broju bodova, zaostaju za vodećim Vinogradarom šest bodova.

MLADOST (L) – VUČEVCI 1:4 (1:0)

Vučevčanis u pobjedom zaključili jesenski dio prvenstva i prezimit će na trećem mjestu 13 bodova, čak 11 manje od vodećega Vinogradara. Ako znamo da su Vučevčani žestoko najavljivali borbu za prvo mjesto, teško je procijeniti jesu li zadovoljni ostvarenim.

Protiv Lapovčana nije pošlo sve kako su gosti zamišljali. Prvo poluvrijeme domaćini su riješili u svoju korist. U 43. minuti nakon slobodnog udarca domaćina, golman odbija loptu do Vukovića koji pogađa gostujuću mrežu.

U nastavku utakmice na terenu druga slika. Vučevci napadaju, žele što prije doći do poravnanja, ali to im uvelike ne dopušta loš teren i vjetar. Ipak, bolju igru gosti su okrunili pogotkom: u 52. minuti Galičić je prevario svoga čuvara i pogađa lapovačku mrežu za 1:1. Samo osam minuta kasnije (60.) Topalović se najbolje snašao u kaznenom prostoru Mladosti i iz blizine gura loptu u mrežu. To je bio nagovještaj a će gosti iz Lapovaca odnijeti bodove. U 63. minuti ponovo promjena. Strijelac za 1:3 bio je Galičić. Točku na 2i“ u 76. minuti, četvrtim golom stavio je Stjević. Za konačnu pobjedu 4:1 i treće mjesto.

1. VINOGRADAR 8 8 0 0 38:7 24
2 SLAVONAC (P) 8 6 0 2 14:6 18
3. VUČEVCI 8 4 1 3 16:17 13
4. SLAVONIJA (B) 7 3 1 3 17:14 10
5. KEŠINCI 8 3 1 4 13:17 10
6. DINAMO (TO) 8 3 1 4 14:23 10
7. NAPRIJED 7 2 1 4 12:12 7
8. ZRINSKI (D) 7 2 1 4 6:12 7