Drmić i Barišić za satničku pobjedu!

SATNIČANI I JURJEVČANI ODIGRALI PRIJATELJSKU UTAKMICU

MLADOST (ĐS) – ZRINSKI (J) 2:1 (0:0)

Đakovačka Satnica – Igralište NK Mladost. Gledatelja:100.  Strijelci: 1:0 Drmić (47.), 2:0 Barišić (69.), 2:1 Marošević (84.).

MLADOST (ĐS): Gansberger, Bošković, Žonka, Bikić, Davor Svalina, Novoselić, Denić, Barišić, Grbeša, Drmić, Stipanović. (Još su igrali: Akrap, Radnić, Subašić, Bojanović, Mirko Svalina, Antonio Barišić-Jaman, Bruno Barišić-Jaman, Majstorović, Novaković). Trener: Ivan Denić.

ZRINSKI (J) (prvo poluvrijeme): Hnatek, Lukačević, Majdiš, Pranjić, Fehir, Kovačević, Kukučka,  Filipović, Galić, Kujundžić, Stanušić. (Drugo poluvrijeme): Stipanović, Živković, Bokanović, Mihaljević, Šinko, Bagarić, Kerovec, Bračko, Matković, Kvesić, Dos Santos Junior. Trener: Antun Labak.

Trener Mladosti Ivan Denić i Zrinskoga Antun Labak iskoristili su srijedu za odigravanje pripremne utakmice pred subotnje prvenstvene utakmice. Satničani su trenutno vodeća momčad Prve županijske nogometne lige s 24 boda, a u sljedeća dva kola igraju na domaćem terenu: u nedjelju protiv Jedinstva iz Donjega Miholjca, a za tjedan dana protiv Slavonca iz Tenje. Jurjevčane u subotu očekuje gostovanje u Vukovaru za koje se svi u klubu nadaju da će biti rezultatska prekretnica u odnosu na proteklih šest kola u kojima Zrinski nije upisao pobjedu. Oba trenera iskoristila su sve raspoložive snage, a trener Labak izveo je dvije postave od kojih je svaka dobila po jedno poluvrijeme.

U prvih 45.minuta nije bilo golova što ne znači da je utakmica bila bez sadržaja. U devetoj minuti Satničani su prvi zaprijetili. Barišić je “ukrao“ loptu, lažnjakom se riješio svoga čuvara, ali njegov udarac Hnatek brani. Jurjevčani su zaprijetili u 14. minuti kada je Kovačević istrčao u kontru, ali njegov udarac završava pored gola. U 24. minuti Bikić je povukao kontru, na drugoj strani pronašao je Drmićačiji udarac u posljednji trenutak blokira Fehir. U 29. minuti Dražen Fehir probio je lijevu stranu, odigrava povratnu loptu do Janika Kukučke, njegov udarac Gansberger brani. Satničani su u 30. minuti imali najbolju priliku. Novoselić je u kazneno prostoru pronašao Drmića koji sa sedam metara puca pored gola. Samo tri minute kasnije, Drmić prolazi trojicu jurjevskih braniča, pucao prema golu, odbijena lopta došla je do Novoselića. Njegov udarac završava pored gola. Do kraja prvoga dijela nije bio izglednijih prilika već se igra preselila na sredinu terena.

Odmah na početku drugoga dijela, domaćini su poveli. Jurjevski golman Stipanović pogrješno je ispucao loptu koja dolazi do Drmića. Satnički napadač našao se „jedan na jedan“ s gostujućim golmanom, lagano ga je prešao i mirno poslao loptu u praznu mrežu. Gosti pokušavaju u 51. minuti. Udarac Kvesića s ruba kaznenoga prostora Gansberger brani. Majstorović je u 56. minuti pronašao Grbešu koji iskosa puca pored gola. Uigranu akciju odigrali su domaći igrači u 58.minuti. Barišić dugom loptom pronalazi Grbešu koji loptu prosljeđuje do Drmića. Njegov udarac završava pored gola. Mislav Bagarić u 61. minuti potegnuo je iz slobodnoga udarca s 25 metara, ali lopta odlazi preko gola. Odličnu kontru izveli su domaći igrači u 66. minuti. Bošković je povukao loptu sa svoje polovice, odigrao do Denića. Ovaj ubacuje loptu u jurjevski peterac gdje Bošković kasni ubaciti loptu u praznu mrežu. U 69. minuti Mladost je povela 2:0. Grbeša je dugom loptom izbacio Boškovića koji se našao sam pred Stipanovićem. Mirno je plasirao loptu pored nemoćnoga jurjevskoga golmana. Igrala se 72. minuta kada je kada raspoloženi Grbeša upošljava Bojanovića čiji udarac završava u Stipanovićevom naručju. Brazilac Dos Santos Junior probao je svoj udarac iz slobodnoga udaraca s 25 metara, ali Gansberger je na mjestu. Jurjevčani su u završnici ipak uspjeli doći do pogotka. U 84. minuti ubačena je lopta iz prekida, na drugoj se vratnici našao Marošević koji puca glavom, Gansberger brani, ali i drugoga pokušaja jurjevski veznjak ubacuje loptu u mrežu. Za konačnih 2:1.