S igračem manje Đakovčani do boda!

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

12.KOLO

1:1 (1:0)

Bjelovar – Gradski stadion Bjelovar. Gledatelja: 100. Sudac: Igor Mihalj (Požega). Pomoćnici: Marko Sokić (Nova Gradiška) i Marko Nikolić (Županja). Strijelci: 1:0 Tominac (18.), 1:1 Pongračić (67.).

BJELOVAR: Lebović, Jedvaj, Olić (Dodik), Muniz Ribeiro, Hajdarović, Rajić, Bošnjak, Pranjić, Trupac, Tominac, Mamić (76. Šantalab).

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Barišić-Jaman (55. Efremovski), Bošković, Grgačević, Kolak, Pongračić, Burazin (46. Jakić), Petričević (78. Damjanović), Božičević, Galičić, Stipanović.

Ono što su zacrtali prije putovanja u Bjelovar, to su nogometaši Đakovo Croatije i ostvarili. Kući se vraćaju s bodom, iako mogu, s obzirom na igru u drugom poluvremenu, žaliti i za izgubljena dva.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu što im je donijelo početno vodstvo. U 18. minuti jedna nasumce ubačena lopta u đakovački kazneni prostor prošla je sve igrače i završila u suprotnom kutu Jukićeva gola. Domaćini su do odlaska na odmor mogli podebljati svoje vodstvo, ali stativa je spasila Jukića.

U nastavku su Đakovčani krenuli puno borbenije i odgovornije. Novi šok za đakovačku momčad dogodio se u 59. minuti kada je sudac Mihalj zbog drugoga žutoga kartona, po mišljenju mnogih na stadionu, prestrogo poslao Tomislava Boškovića u svlačionicu. S igračem manje Đakovčani su se uspješno branili i čekali priliku iz kontre. Takva situacija dogodila se u 67. minuti kada je Tomas Grgačević pucao iskosa prema bjelovarskom golu, golman Lebović odbio je loptu, a na nju je natrčao Mihael Pongračić i ubacio ju u mrežu. Za zasluženih 1:1. Do kraja susreta, Đakovčani su se uspješno branili, a u samoj završnici zamalo da nisu došli i do sva tri boda. Pongračić je izveo slobodan udarac s 22 metra, a lopta je fijuknula pored vratnice.

S obzirom na okolnosti i činjenici da su pola sata igrali s igračem manje, Đakovčani mogu biti zadovoljni osvojenim bodom koji im puno znači u pozicioniranju u sredini tablice.