Semeljčani “pomeli” Ivanovčane, Dračice lakše od očekivanoga do bodova u Viškovcima!

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

11. KOLO

0:3 (0:2)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Ivan Ivanović (Đakovo) i Ivan Lulić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Tadić (22.), 0:2 Udovčić (32.), 0:3 Šarčević (58.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Kovač (70. Antonio Lagator), Jelečević, Marko Mijakić, Radoš, Marić (64. Luka Drenjančević), Domagoj Ćurić (80. Boni), Horvat, Gudelj (64. Sesar), Kvesić (76. Bikić).

DRAČICE: Cikač, Jezidžić (80. Jukić), Šarčević, Petar Andričić, Iletić, Đurđević, Marko Andričić, Tadić (58. Čečura), Udovčić (72. Šarić, 76. Škalić), Ivan Krizmanić, Kasa.

Jošavski derbi zasluženo je pripao Dračičanima. U prvom su poluvremenu iskoristili svoje prilike i na odmor otišli s vodstvom 2:0. U 22. minuti Goran Tadić iskoristio je kontru, sa ruba kaznenoga prostora dobio je loptu na stranu, a on preciznim udarcem pogađa suprotne rašlje viškovačkoga gola. Deset minuta kasnije, lopta se zaustavila na rubu kaznenoga prostora, na nju je natrčao Marijan Udovčić i pogodio protivnički gol. Za mirno vodstvo i odlazak na odmor. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice , točnije u 58. minuti Tomislav Šarčević primio je dubinsku loptu i sam, izašao pred golmana Drenjančevića. Mirno je loptu poslao u mrežu. Domaćini su u završnici susreta imali priliku z a postizanje počasnoga pogotka. Sudac Florijančić jednu napucanu loptu okarakterizirao je kao namjerno igranje rukom te pokazao na bijelu točku. Domaći izvođač najstrože kazne bio je Zlatko  Horvat, ali njegov udaraca brani dračički vratar Danko Cikač.

Slasvlje Dračičana u Viškovcima

8:1 (3:0)

Semeljci – Igralište Semeljci. Gledatelja: 70. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 1:0 Lučić (2.), 2:0 Ivan Đuretković (6.), 3:0 Mario Vuksanović (25.), 4:0 Mario Vuksanović (49.), 5:0 Mario Vuksanović (52.), 5:1 Drobina (57.), 6:1 Brezinšak (68.), 7:1 Rebić (76.), 8:1 Petar Paradžik (88.).

POLET: Drenić, Galić (46. Gavran), Veber, Rebić, Brezinšak, Lučić (54. Drlić), Ivan Đuretković, Vladimir Đuretković (46. Marin Lučić), Vuksanović (53. Dubravac), Filip Paradžik, Petar Paradžik.

MLADOST (I): Aleksa, Dudaš, Radočaj, Ivan Išasegi, Lovrić, Lulić, Jurić, Kolar, Goran Išasegi, Bošnjak, Drobina.

Semeljčani su s pravom opravdali ulogu favorita protiv ivanovačke Mladost. Već u prvih pola sata Semeljčani su postigli tri pogotka čime j neizvjesnost oko pobjednika bila riješena. Već u dugoj minuti Lučić je doveo Polet u vodstvo 1:0 da bi samo četiri minute kasnije Ivan Đuretković postigao i drugi gol za domaćine. Polet je nastavio napadati, s svju seriju golova u 25. minuti trećim golom otvorio je Mario Vuksanović. To je bio rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice golijada se nastavila. Mario Vuksanović postiže dva pogotka (49. i 52.) za visokih 5:0.Nakon toga i gosti postižu počasni pogodak, a strijelac je Drobina. Semeljčani su golovima Brezinšaka i Rebića i Petra Paradžika došli do konačnih 8:1.