DRUGA HRVATSKA ODBOJKAŠKA LIGA ISTOK

4. KOLO

SLAVONSKI BROD – ĐAKOVO  2:3

(27:25; 25:20; 23:25; 21:25: 11:15)

Pravu sportsku dramu proživljavale su odbojkašice Slavonskoga Broda i Đakova u utakmici 4. kola Druge hrvatske odbojkaške lige Istok. Naime, u derbiju kola, nakon prva dva seta, činilo se da će domaće igračice upisati pobjedu jer su imale vodstvo 2:0 u setovima. Doduše, u oba početna seta vodila se velika borba što potvrđuje i rezultat prvoga seta – 27:25, ali i drugoga 25:20. I treći set išao je na mlin domaćina, ali u završnici Đakovčanke preokreću rezultat u svoju korist i u dramatičnoj završnici dobivaju treći set u svoju korist 25:23). Ohrabrene igrom i dobrim rješenjima Đakovčanke dobivaju i četvrti set (25:21) i dolaze do izjednačenja. U petom odlučujućem setu do izražaja je došla veća mentalna stabilnost koja je minimalnu, ali na kraju zasluženu pobjedu odnijela na đakovačku stranu.

S osvojena dva boda Đakovčanke se i dalje nalaze na trećem mjestu sa sedam bodova . U sljedećem petom kolu očekuje ih odmor, a  sljedeći nastup imat će u šestom kolu (24. studenoga) kada će ugostiti ekipu Viteza 11.