Kozin trg neosvojiva nogometna tvrđava!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

11. KOLO

4:3 (3:2)

Piškorevci – Igralište Piškorevci. Gledatelja: 150. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Dani Grofelnik (Valpovo) i Antun Bošnjak (Harkanovci). Strijelci: 1:0 Batinić (19.), 2:0 Abramović (25.), 2:1 Benković (32.), 3:1 Abramović (35. – 11 m), 3:2 Ivan Kapraljević (43.), 4:2 Mišić (49.), 4:3 Ivan Kapraljević (55.).

RATAR: Barić, Peradinović, Bošnjaković (46. Liščević), Batinić, Brzaj, Horvat (89. Vukadin), Abramović (90. Tomić), Mišić, Križanović, Bekić (78. Mišević), Bala (66. Marinović). Trener: Josip Mišić.

FEŠK: Knežević (50. Stjepanović), Marijan Kapraljević, Šundalić (46. Špoljarić), Kljaić, Marić, Amidžić, Štefančić, Škiljić (70. Vulić), Stipić, Benković (70. Špehar), Ivan Kapraljević.

Piškorevački Kozin trg i nakon nedjelje ostaje neosvojiva tvrđava za sve protivnike. Ratar je ostvario još jednu domaću pobjedu i tako se vratio na četvrto mjesto na tablici. Za njih je sve krenulo kao po loju. Poveli su u ranoj fazi, upravo onako kako je to planirao trener Josip Mišić. Doduše, prvi gol pao je uz dosta sreće, ali važno je da se piše. Batinić je iskosa s pola terena pokušao ubaciti loptu u kazneni prostor, međutim, lopta mu je sretno prešla preko noge i odletjela točno u mrežu golmana Kneževića. Na krilima ovoga pogotka Piškorečvani su pritisnuli goste i u 25. minuti podebljali svoje vodstvo. Akciju je započeo Horvat koji na desnom boku pronalazi Bekića. Domaći napadač bježi svojim čuvarima, odigrava povratnu loptu do Floriana Abramovića koji preciznim udarcem pogađa za 2:0. Činilo se da će gosti doživjeti pravu katastrofu, međutim, nakon pogrješke domaće obrane Benković u 32. minuti smanjuje rezultat na 2:1. Ipak, samo tri minute kasnije Piškorevčani dolaze do novoga pogotka. Horvat je ušao u kazneni prostor, gostujući branič rukama ga je odgurnuo, a sucu Florijančiću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Florian Abramović. I kada se činilo da će domaćini spokojno na odmor, domaći branič nepotrebno je izbacio loptu u korner iz kojega su gosti postigli drugi pogodak. Strijelac glavom bio je Ivan Kapraljević.

Nakon samo dvije odigrane minute drugoga poluvremena novo slavlje za domaćine. Batinić je ubacio loptu u kazneni prostor, na pravom se mjestu našao Josip Mišić koji pogađa FEŠK-ovu mrežu za 4:2. Odmah nakon toga, u stopostotnoj prilici našao se Horvat koji je sam izašao pred gostujućega golmana, ali promašuje gol. I naravno, tada je uslijedila kazna.

Neizvjesnost u utakmicu ponovo je vratila domaća obrana. Umjesto da izbace loptu iz svoga kaznenoga prostora, dodali su glavom loptu di Ivana Kapraljevića koji postiže svoj drugi pogodak. Do kraja susreta, Piškorevčani su čuvali svoju prednost i na kraju u tome i uspjeli. Zaslužena pobjeda Ratara protiv odličnih gostiju iz Feričanaca.

Kozin trg neosvojiva nogometna tvrđava

„Ovom pobjedom nastavljamo niz nepobjedivosti na domaćem terenu. Znali smo da nam ova utakmica znači i ostanak u gornjem dijelu tablice. I ovom smo utakmicom ostvarili zacrtano: niti jedan protivnik ju Piškorevcima još nije osvojio niti jedan bod. Sada rasterećeni idemo u Kuševac gdje će biti pravi nogometni praznik, zaključio je trener-igrač Josip Mišić.