Marko Delić od tragičara do junaka!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

11. KOLO

3:4 (1:3)

Punitovci – Igralište Punitovci.  Gledatelja: 200. Sudac: Mario Markotić (Osijek). Pomoćnici: Marin Prigl (Čeminac) i Stjepan Pal (Darda). Strijelci: 0:1 Antinac (15.), 0:2 Blažević (21.), 1.2 Bešlić (28.), 1:3 Milarodović (40. – 11 m), 2:3 Štigler (50.), 3:3 Vranić (88.), 3:4 Delić (89.).

SLAVONIJA (P): Bošković (46. Marinović), Veverec, Klepo (65. Poljarević), Tadijan, Uzelac (2. Vranić), Perak, Štigler (70. Vinko), Štefančić, Kerovec (70. Perić), Škorvaga, Bešlić. Trener: Goran Uzelac.

TORPEDO: Vinković, Beljan, Radoš (71. Mislav Ivanda), Delić, Antinac (46. Cicvarić), Milardović, Blažević (66. Sito), Branimir Ivanda, Bašić (89. Andrić), Bošković, Josip Čuić. Trener: Stjepan Jukić.

Derbi drugoplasiranoga i trećeplasiranoga opravdao je očekivanja. Najviše su profitirali gledatelji koji su Na Vodopadu vidjeli čak sedam pogodaka.

Već u drugoj minuti Punitovčani su ostali hendikepirani jer je zbog ozljede igru morao napustiti njihov jocker i trener Goran Uzelac.

Kuševčani su bolje otvorili utakmicu i već u petnaestoj minuti poveli 1:0. Bošković je ubacio loptu u kazneni prostor, Milardović glavom prebacio na drugu stativu gdje se našao Antinac koji pogađa Begovićevu mrežu. Samo šest minuta kasnije, Kuševčani su ponovo šokirali domaćine. Branimir Ivanda ubacio je loptu u kazneni prostor, a Mile Blažević pogađa prvi kut punitovačkoga gola. U 28. minuti Punitovčani bolju igru okrunili su pogotkom. Ubačenu loptu u kaznenom prostoru na prsa je primio Igor Bešlić i preciznim udarcem pogađa Vinkovićevu mrežu. U samoj završnici, točnije u 40. minuti,  prvoga dijela sudac Markotić pokazao je na bijelu točku. U kaznenom prostoru povlačen je Josip Čuić. Siguran realizator najstrože kazne bio je Josip Milardović. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, domaćini su krenuli na sve ili ništa i to im je donijelo poravnanje rezultata. Kuševački stoper Marko Delić petljao je s loptom, Darko Štigler presjekao je loptu i krenuo sam prema Vinkoviću. Mirno je poslao loptu pored gostujućega golmana za 2:3. Igrala se 50. minuta. Do kraja susreta Punitovčani su pokušavali doći po poravnanja. Uspjelo im je to u 8. minuti kada je ubačena lopta u kazneni prostor. Najbolje se snašao Josip Vranić koji pogađa za 3:3. I kada se činilo da će obje momčadi podijeliti bodove, od tragičara utakmice Marko Delić postao je heroj. Ubačenu loptu Delić je glavom proslijedio u Begovićevu mrežu. Za konačnih 4.3 i veliko slavlje Torpeda koji je ovom pobjedom došao na drugo mjesto. A Punitovčani su drugi lokalni derbi izgubili na svom terenu istim rezultatom – 3:4.